Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Spotkanie w Kancelarii Pana Prezydenta

W dniu 3 grudnia 2018 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miało miejsce spotkanie dyrektorów biur Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Akcji Katolickiej w Polsce. Podczas spotkania w imieniu Akcji Katolickiej w Polsce Pani Magdalena Zakroczymska przekazała na ręce Pana Dawida Drabika pamiątkową statuetkę oraz specjalne podziękowanie za objęcie Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 3 listopada 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Spotkanie stało się także okazją do rozmów na temat podejmowanych przez Akcję Katolicką w całej Polsce wielu inicjatyw i szerokiego zaangażowania w sprawy społeczne. W ramach dalszej współpracy pomiędzy Kancelarią Prezydenta RP a Akcją Katolicką w Polsce podjęto również wytyczenie planów na przyszłość. [MZ]