Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Msza Święta Radiowa

Już po raz dwudziesty, w Święto Patronalne Akcji Katolickiej, w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9.00,  była sprawowana Msza św. radiowa, której w tym roku przewodniczył JE Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Asystent Krajowy Akcji Katolickiej w latach 2013-2016. W homilii powiedział on, „że w naszych sercach pragniemy życia w blasku Chrystusowej światłości”. Zauważył, że „tegoroczne świętowanie królewskiej godności naszego Zbawiciela wymaga daru Chrystusa jako Pana i Króla oraz uczynienia z tych tajemnic fundamentu naszego życia i wiary. Tylko Jezus potrafi zaspokoićnasze oczekiwania i rozwój piękna człowieczeństwa. Gdy zaczniemy żyć darami Bożego Ducha to Chrystusowe królowanie na stałe zamieszka w naszych sercach i będziemy wspólnotą świadków Boga.” Było bardzo budujące to, że ks. Biskup powiedział, że „takie pragnienia towarzyszą zgromadzonej na tej liturgii Akcji Katolickiej. Członkowie tej wspólnoty chcą stać w otwartości na życie Łaską Boga.”

Serdecznie dziękujemy Ekscelencji Biskupowi Markowi oraz kapłanom: księdzu Prałatowi Wiesławowi Kądzieli i Księdzu Zygmuntowi Robertowi Berdychowskiemu CM za wspólną modlitwę Eucharystyczną. Oprawę Liturgii przygotowali członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej i Archidiecezji Warszawskiej. Wystawiono Poczty Sztandarowe: Akcji Katolickiej w Polsce, Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i POAK przy parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie.

Elżbieta Olejnik

patrz – galeria

 DSC_5567