Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Apel do ludzi dobrej woli

Wspierajmy projekt prawnej ochrony życia chorych, niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci.

Apel do ludzi dobrej woli

W dniu 10 stycznia br. Sejm RP zdecydowaną większością głosów skierował do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, który ma zapewnić prawną ochronę życia chorym, niepełnosprawnym nienarodzonym dzieciom.

Projekt ten cieszy się poparciem Episkopatu Polski, wspierają go szerokie kręgi obrońców życia człowieka.

Apelujemy o telefony, listy, e-maile do parlamentarzystów – Członków tej Komisji z postulatem szybkiego przegłosowania tego projektu i niezwłocznego skierowania go pod plenarne obrady Sejmu.

Twój głos przyspieszy uchwalenie prawa ratującego życie poczętych dzieci.

Urszula Furtak
prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Paweł Wosicki
prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Antoni Zięba
prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

Poniżej zamieszczamy spis członków Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:

Beata Mazurek (PiS) – przewodnicząca
Chełm ul. Lwowska 13c
22-100 Chełm
woj. lubelskie
tel. 82 564 72 67
beata.mazurek@sejm.pl

Bożena Borys-Szopa (PiS) – zastępca przewodniczącej
Katowice ul. Warszawska 6
40-006 Katowice
woj. śląskie
tel. (32) 307 21 09
biuro.warszawska.katowice@gmail.com

Magdalena Kochan (PO) – zastępca przewodniczącej
Szczecin ul. Bohaterów Warszawy 3 m. 1
72-100 Goleniów
woj. zachodniopomorskie
tel. 91 407 22 61
magdalena.kochan@sejm.pl

Grzegorz Matusiak (PiS) – zastępca przewodniczącej
Rybnik ul. Mazowiecka 2
44-335 Jastrzębie Zdrój
woj. śląskie
tel. 883 114 914
biuro.m@poczta.fm

Marzena Okła-Drewnowicz (PO) – zastępca przewodniczącej
Kielce Pl. Floriański 1/207
26-110 Skarżysko-Kamienna
woj. świętokrzyskie
tel. 792 016 661,
tel. 503 196 708
m.okla.drewnowicz@gmail.com

Urszula Rusecka (PiS) – zastępca przewodniczącej
Tarnów ul. Powstania Warszawskiego 5
32-020 Wieliczka
woj. małopolskie
tel. 572 981 700
biuro@urszularusecka.pl

Adam Andruszkiewicz (WiS)
Białystok ul. Jurowiecka 56
15-101 Białystok
woj. podlaskie
tel. 510 125 565,
tel. 506 181 976
adam.andruszkiewicz@sejm.pl

Waldemar Andzel (PiS)
Sosnowiec ul. Sączewskiego 13/24
42-500 Będzin
woj. śląskie
tel. 32 360 05 26
waldemar.andzel@sejm.pl

Joanna Augustynowska (PO)
Wrocław ul. Ofiar Oświęcimskich 36
50-050 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 660 618 552
biuro@augustynowska.com

Piotr Łukasz Babiarz (PiS)
Wrocław Pl. Solidarności 1/3/5 lok. 410
53-661 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 71 780 49 60
piotr.babiarz@sejm.pl,
biuro.poselskie.milicz@gmail.com,
pis.katywr@gmail.com

Barbara Bartuś (PiS)
Nowy Sącz ul. Ks. Świeykowskiego 3 lok. 3
38-300 Gorlice
woj. małopolskie
tel. 18 352 01 13
barbara.bartus@sejm.pl

Barbara Chrobak (Kukiz’15)
Sosnowiec ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec
woj. śląskie
tel. 799 803 453,
tel. 881 422 205,
tel. 881 422 205
biurobchrobak@gmail.com,
kukiz15gliwice@gmail.com,
biu-ro@barbara-chrobak.pl

Leszek Dobrzyński (PiS)
Szczecin Al. Wyzwolenia 7 m. 13
70-552 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
tel. 91 434 07 27
leszek.dobrzynski@sejm.pl

Ewa Drozd (PO)
Legnica ul. Słodowa 32
67-200 Głogów
woj. dolnośląskie
tel. 76 833 30 62
ewa.drozd@sejm.pl

Antoni Duda (PiS)
Opole ul. Oleska 1/1a
45-052 Opole
woj. opolskie
tel. 601 401 930,
tel. 77 544 35 30
kontakt@duda-antoni.pl,
biuro@duda-antoni.pl

Elżbieta Duda (PiS)
Kraków ul. Słomnicka 2
32-043 Skała
woj. małopolskie
tel. 510 438 924,
tel. 12 633 16 20,
biuro@elzbietaduda.pl,
krakowpis@gmail.com

Joanna Frydrych (PO)
Krosno ul. Rynek 24
38-400 Krosno
woj. podkarpackie
tel. 13 43 83 297
biuro.joannafrydrych@gmail.com

Agnieszka Hanajczyk (PO)
Sieradz ul. 11 Listopada 3
95-070 Aleksandrów Łódzki
woj. łódzkie
tel. 504 238 898
biurozgr@gmail.com

Bożena Henczyca (PO)
Kalisz ul. Rynek 3
63-600 Kępno
woj. wielkopolskie
tel. 515 291 911
biuro@bozenahenczyca.com.pl

Michał Jaros (N)
Wrocław ul. św. Antoniego 21
50-073 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 71 343 01 46
jaros.sejm@gmail.com

Krystian Jarubas (PSL)
Kielce ul. Bohaterów Warszawy 47 m. 2
28-100 Busko Zdrój
woj. świętokrzyskie
krystian.jarubas@sejm.pl

Jan Klawiter (niez.)
Gdynia ul. Dąbrowskiego 22
84-230 Rumia
woj. pomorskie
tel. 791 909 917,
tel. 604 854 587,
tel. 693 337 037
biuroposelskie@janklawiter.eu,
pr@costevina.nazwa.pl

Ewa Kołodziej (PO)
Katowice ul. Stalmacha 17
40-058 Katowice
woj. śląskie
tel. 502 351 955
ewa.kolodziej@sejm.pl

Ewa Kozanecka (PiS)
Bydgoszcz ul. Gdańska 10
85-006 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie
tel. 52 321 48 22,
tel. 52 384 39 41,
tel. 52 352 53 66,
tel. 608 614 191
biuro@ewakozanecka.pl,
piotr.trzcinski@dts-szubin.pl

Anna Krupka (PiS)
Kielce ul. Jana Pawła II 13/18
25-025 Kielce
woj. świętokrzyskie
tel. 608 045 712,
tel. 505 165 753,
tel. 605 352 061
krupka.kielce@gmail.com

Bernadeta Krynicka (PiS)
Białystok ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166
18-400 Łomża
woj. podlaskie
tel. 86 219 93 28,
tel. 85 742 30 37
bernadetakrynicka@gmail.com

Henryka Krzywonos-Strycharska (PO)
Gdynia ul. Starowiejska 25 m. 4
81-363 Gdynia
woj. pomorskie
tel. 58 350 56 74
biuro@krzywonos-strycharska.pl

Rajmund Miller (PO)
Opole ul. Rynek 36B
48-300 Nysa
woj. opolskie
tel. 77 427 80 12
posel_nysa@interia.pl

Izabela Katarzyna Mrzygłocka (PO)
Wałbrzych ul. 1 Maja 3
58-300 Wałbrzych
woj. dolnośląskie
tel. 74 665 78 30,
tel. 505 034 718
mrzyglocka@gmail.com

Sławomir Jan Piechota (PO)
Wrocław ul. Ofiar Oświęcimskich 36
50-059 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 71 341 03 10,
piechota@piechota.info.pl

Jarosław Porwich (WiS)
Zielona Góra ul. Walczaka 12A/4
66-400 Gorzów Wielkopolski
woj. lubuskie
tel. 518 631 707,
tel. 95 783 54 43,
tel. 518 631 706,
tel. 697 516 037,
tel. 883 479 941
kalendarzposlajp@gmail.com,
biurolubinkukiz15@gmail.com

Monika Rosa (N)
Katowice ul. Kościuszki 37, p. 2
40-048 Katowice
woj. śląskie
tel. 32 400 43 77
biuro.rosa@nowoczesna.org

Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS)
Krosno ul. Rynek 6
37-500 Jarosław
woj. podkarpackie
tel. 790 606 656,
tel. 795 660 693,
tel. 794 660 693,
tel. 795 660 696
biuro_jaroslaw@annaschmidt.info,
biu-ro_przemysl@annaschmidt.info,
biu-ro_lubaczow@annaschmidt.info

Paweł Szramka (Kukiz’15)
Toruń ul. Rynek Nowomiejski 9/2
87-100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie
tel. 698 103 354,
tel. 570 622 333
biuro@pawelszramka.pl

Halina Szydełko (PiS)
Rzeszów ul. Hetmańska 9
35-045 Rzeszów
woj. podkarpackie
tel. 664 194 005,
tel. 728 833 537
biuro.hszydelko@gmail.com,
biuro.nd.hszydelko@gmail.com

Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15)
Kraków ul. Długa 48/15
31-146 Kraków
woj. małopolskie
tel. 508 170 124,
tel. 508 065 732,
tel. 695 951 771,
tel. 508 170 124
kielce@ruchkukiza.pl

Janusz Śniadek (PiS)
Gdynia ul. Starowiejska 11 m. 1
81-356 Gdynia
woj. pomorskie
tel. 58 661 31 72
kontakt@januszsniadek.info

Jacek Świat (PiS)
Wrocław ul. pl. Solidarności 1/3/5 m. 408
53-661 Wrocław
woj. dolnośląskie
tel. 71 795 20 20,
tel. 519 817 308,
tel. 65 544 13 63
jacek.swiat@sejm.pl,
gosiamolenda@op.pl

Ewa Tomaszewska (PiS)
Warszawa ul. Wolska 47
01-201 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. 780 009 208
ewa.tomaszewska@sejm.pl

Teresa Wargocka (PiS)
Siedlce ul. Warszawska 162
05-300 Mińsk Mazowiecki
woj. mazowieckie
tel. 506 967 363
teresa.wargocka@sejm.pl,
biuro@wargockateresa.pl

Robert Warwas (PiS)
Sosnowiec ul. 3 Maja 32/9
41-300 Dąbrowa Górnicza
woj. śląskie
tel. 733 739 990
robert.warwas@sejm.pl,
biuro.dabrowagornicza@gmail.com