RÓŻANIEC DO GRANIC ? Akcja Katolicka nowosądeckiej parafii Matki Bożej Niepokalanej w Tyliczu i Muszynce

?Różaniec do granic? to narodowa modlitwa różańcowa, a także narodowe nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Ta ogólnopolska akcja modlitewna odbywała się 7 października 2017 r., w święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po zwycięskiej bitwie pod Lepanto, w której flota chrześcijańska pokonała znacznie większą flotę muzułmańską, ratując tym samym Europę przed islamizacją; w I sobotę miesiąca (gdy odprawiane jest nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata); w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne; Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec); w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata); w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (wolność jest nam dana i zadana; tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

Tego dnia Polacy udali się na granice kraju. W 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Przez modlitwę różańcową uczestnicy akcji chcieli okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa do odmawiania różańca. Przepraszali i wynagradzali za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i błagali przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu dołączył do akcji ?Różaniec do granic?. Zorganizowaliśmy wyjazd i zaprosili parafian do wspólnej modlitwy w kościele stacyjnym w Tyliczu. 152 osoby, wśród nich Proboszcz ks. Kazimierz Markowicz, kleryk Hubert Bożyk i Siostry Niepokalanki, trzema autokarami wyjechali w stronę granicy polsko-słowackiej. W Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej ? Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych wysłuchali konferencji wprowadzającej, uczestniczyli w Eucharystii koncelebrowanej przez ks. dr Michała Dąbrówkę, koordynatora inicjatywy ?Różaniec do granic” w diecezji tarnowskiej, adorowali Najświętszy Sakrament, a potem wyruszyli w stronę granicy, do Muszynki. Pokonując 6,5 kilometrowy odcinek drogi wraz z 2,5 tys. pielgrzymów, odmawiali cztery części Różańca Świętego. Modlitwę zakończyło odśpiewanie hymnu polskiego i pieśni ?Boże, coś Polskę?.

Asystent kościelny POAK – ks. Andrzej Faron i wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej zabezpieczali przemarsz. Osoby, które nie mogły wędrować, modliły się na ?dróżkach różańcowych? przy tylickim kościele.

Organizatorzy szacują, iż w 14 kościołach stacyjnych diecezji tarnowskiej modliło się ponad 20 tys. osób.

Bożena Kwitowska
Wykorzystano materiały ze strony: rozaniecdogranic.pl

 

patrz – galeria

więcej zdjęć:
https://photos.google.com/share/AF1QipN4DyKrNmJI9NO5xBEIVqHmcA8eBLD-N52uW7ljF28uNzxM-w6OdXTzR0xsy18qAA?key=NkJHMUY0Zk42bTFrWHVmcWx5SVB1RmpaOW12dXNB
i zobacz na stronie „Gościa Niedzielnego”
http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4232021.Tylicz-i-Muszynka-Rozaniec-do-Granic
http://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4231914.Tylicz-Rozaniec-do-Granic