26 tysięcy z 17. Wenty Dobroczynnej

Z udziałem prezes Akcji Katolickiej w Polsce Haliny Szydełko, abpa ? seniora Edmunda Piszcza oraz przedstawicieli parlamentu, samorządu powiatu olsztyńskiego i Dobrego Miasta odbyła się tegoroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

Adresatem imprezy były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście prowadzone przez tamtejsze Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo. Dzięki życzliwości uczestników wenty oraz ogromnej pracy prowadzącego imprezę Mariusza Korpolińskiego z samej aukcji udało się uzyskać ok. 21 tys. zł. Najwyżej wylicytowano złotą bransoletkę podarowaną przez anonimowego darczyńcę, którą za 4 500 zł nabył Pan Stefan z Krakowa oraz komplet piór ( wraz z zestawem książek ) ofiarowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które za 2350 zakupił prezes IPAK z Wielkiej Brytanii Zenon Handzel.

Łączny dochód, na który składają się również środki ze sprzedaży kart wstępu i z loterii fantowej wyniósł 26 tys. zł. Pieniądze pomogą WTZ w Dobrym Mieście zakupić elementy wyposażenia rozbudowanej placówki, w tym niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Tradycyjnie organizatorzy uhonorowali osoby wspierające imprezę. Tym razem byli to artyści plastycy: Joanna Stasiak, Justyna Hołubowska, Aleksander Woźniak i Łukasz Zedlewski oraz popularny olsztyński bukinista Paweł Pakuła. Statuetki wręczyli goście honorowi: prezes Halina Szydełko i arcybiskup Edmund Piszcz.

 Wentę rozpoczął występ w wykonaniu grupy beneficjentow, a zakończył koncert Jerzego Filara, który wystąpił z formacją Przyjaciele Naszej Basi Kochanej. (bu)

 patrz – galeria
26 tysięcy z  17. Wenty Dobroczynnej.2015-02.17_008

(zdjęcia z portalu www.olsztyn24.com ) oraz ze strony dobromiejskiego Koła PSOUU )
i Józef Grygianiec