Biuletyn Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. Nr 51, listopad 2015

biuletynKIAK51.2015W ostatnich dniach przesłaliśmy do Diecezjalnych Instytutów nowy numer naszego biuletynu. Zawiera on przegląd tegorocznych wydarzeń, od czerwcowej pielgrzymki na Jasną Górę, poprzez II Krajowy Kongres, aż po ostatnie posiedzenie Rady KIAK. Oczywiście jak zawsze zamieściliśmy sporo informacji z diecezji.

         Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem mijającego roku był kongres. Poświęcimy mu osobne wydawnictwo, gdyż  tych kilka wrześniowych  dni w Krakowie, wypełnionych bogatym programem religijnym i programowym,  wymaga osobnej publikacji.  Osobiście chciałabym zwrócić uwagę na integracyjny charakter kongresu, który po raz kolejny uświadomił nam, że stanowimy środowisko uformowane przez charyzmat Akcji Katolickiej i to środowisko, które ma wiele do powiedzenia chyba  we wszystkich kwestiach dotyczących życia społecznego w kraju.

         A jak bardzo, pokazały październikowe wybory do Sejmu i Senatu RP,  w wyniku których w parlamencie zasiedli członkowie naszego stowarzyszenia. Jestem przekonana, że  będziemy reprezentować nie tylko swoje regiony, ale także środowisko Akcji Katolickiej, organizacji która wiele dla nas znaczy, a która ma do spełnienia ważną rolę w realizacji apostolskiej misji Kościoła w przestrzeni publicznej.

         Wiem, że jako społeczeństwo potrzebujemy wzmocnienia poczucia naszej  godności narodowej, naszej racji stanu, naszych rodzin i całej Ojczyzny, w każdym jej wymiarze. To zadanie nie tylko dla parlamentarzystów, ale każdego z nas, w każdym miejscu naszej działalności zawodowej, społecznej, a szczególnie w naszych rodzinach.

         Wierzę, że prowadzeni ręką Bożej Opatrzności sprostamy wyzwaniom jakie przed nami stoją. Polska to kraj wielkich możliwości, a Polacy to wspaniali, pełni energii i przede wszystkim mocni swoją wiarą ludzie.

 Halina Szydełko, Prezes Zarządu KIAK