Kardynał Dziwisz błogosławi organizatorom kongresu

6 marca br. prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko wraz z przedstawicielami Komitetu Organizacyjnego II Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej: Janem Wilkiem – prezesem AK archidiecezji krakowskiej, Stefanem Majerczakiem – członkiem Zarządu KIAK, oraz ks. Mirosławem Dziedzicem ? archidiecezjalnym asystentem kościelnym spotkali się w Krakowie z metropolitą krakowskim ks. kard. Stanisławem Dziwiszem przekazując Jego Eminencji oficjalne zaproszenie na  kongres i omawiając związane z tym wydarzeniem rozwiązania organizacyjne. Przypomniajmy, w dniach 17-20 września br. Kraków będzie gościł ponad 700 delegatów Akcji Katolickiej z całej Polski.

Kardynał Dziwisz z zadowoleniem przyjął zaproszenie, z uwagą zapoznał się z zaplanowanym programem i zapewnił  o swoim udziale w tym wydarzeniu. Metropolita krakowski będzie przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie kongresu w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Miejsce w symboliczny sposob nawiązuje do osoby świętego papieża, któremu Akcja Katolicka w Polsce zawdzięcza swoje odrodzenie w latach 90-ch XX wieku. Św. Jan Paweł II wielokrotnie kierował swoje słowa do stowarzyszenia, którego struktury działają w klkudziesięciu krajach świata. Tak było m.in. podczas XI Krajowego Zjadu Włoskiej Akcji Katolickiej w kwietniu 2002 roku, kiedy powiedział ?…Kościół nie może obejść się bez Akcji Katolickiej. Kościół potrzebuje grupy świeckich, którzy wierni swojemu powołaniu i skupieni wokół uprawnionych Pasterzy, będą gotowi dzielić z nimi codzienny trud ewangelizacji w każdym środowisku?

Na zakończenie spotkania kardynał Stanisław Dziwisz życzył organizatorom II  Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej powodzenia w realizacji podjętego wezwania i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. (bu)

patrz – galeria (foto.: Tadeusz Walczak)

Kardynał Dziwisz błogosławi organizatorom kongresu.2015-03.12_007