PIELGRZYMKA PAMIĘCI – 10. edycja Pielgrzymki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku czci Męczenników Stanu Wojennego

To już 10. edycja Pielgrzymki im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku czci Męczenników Stanu Wojennego. Z dwóch końców Polski, z Katowic i Olsztyna, 13 września, wyruszą na start ekipy biegaczy i rowerzystów, które następnego dnia spotkają się przy grobie błogosławionego patrona Solidarności w Warszawie.

W śląskiej ekipie będą górnicy z KWK Wujek, maratończycy z Knurowa i podopieczni tamtejszej placówki Caritas, przedstawiciele IPN z Katowic i młodzież z II LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego. W warmińskiej wyruszą członkowie Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Pro Patria, NSZZ Solidarność Regionu Warmińsko-Mazurskiego oraz młodzież ze szkoły w Miłakowie.   W Olsztynie pielgrzymkę rozpocznie Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 8.00), po której nastąpi uroczysty start z Placu Solidarności, po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny (godz. 9.15). W Katowicach sztafeta wyruszy spod Pomnika Poległych Górników KWK Wujek (godz. 8.45). Obie grupy spotkają się w Warszawie, gdzie wspólnie pokonają ostatni kilometr pielgrzymki. Po złożeniu kwiatów na grobie księdza-męczennika wszyscy uczestnicy wezmą udział w Mszy św. w intencji Ojczyzny,  a także rychłej kanonizacji ks. Jerzego.

Jak co roku patronat nad imprezą objęła prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko, a także księża arcybiskupi ? Wojciech Ziemba i Wiktor Skworc, przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz samorządowe władze Katowic, Olsztyna i obu województw. (bu)

Plakat bieg Popieluszko_2015.cdr   Plakat bieg Popieluszko_Olsztyn_2015.cdr

kliknij powiększ