POSIEDZENIE RADY KIAK

posiedzenie radykiak040315W dniach 10 ? 11 kwietnia 2015 r., w Warszawie,  odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Uczestnicy spotkają się wieczorem, w piątek, na Mszy św, której przewodniczyć będzie asystent krajowy AK biskup Marek Solarczyk.

Następnego dnia, o godz. 9.30, rozpocznie się  posiedzenie (program poniżej), po którym ks. Krzysztof Czapla SAC. wygłosi wykład na temat Orędzia Fatimskiego. W ten sposób członkowie Akcji Katolickiej rozpoczną przygotowania do stulecia objawień w Fatimie. Ks. Czapla,  który kieruje Sekretariatem Fatimskim w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, od lat aktywnie działa na rzecz upowszechnienia wiedzy o objawieniach i krzewienia orędzia Matki Bożej przekazanego trójce portugalskich dzieci między 13 maja a 13 października 1917 roku.

Jak powiedział przed paru laty w swoim wywiadzie dla Tygodnia Niedziela: ?Wielka Nowenna Fatimska to okazja, by wspólnie odpowiedzieć na apel Matki Bożej i wspólnie całym sercem zaangażować się w jak najszybsze spełnienie się obietnicy przekazanej przez s. Łucję – że nadchodzi ?nowe pokolenie?, ?pokolenie Niepokalanego Serca, przeznaczonego przez Boga do zmiażdżenia głowy węża piekielnego. (?) Wielka Nowenna Fatimska to zaproszenie dla tych, którzy chcą przyczyniać się do przybliżenia godziny Jej zwycięstwa i do wypełnienia się proroczej wizji kard. Augusta Hlonda, wiele razy przypominanej przez kard. Stefana Wyszyńskiego i Ojca Świętego Jana Pawła II: ?Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny?. Wiemy dobrze, że obaj wielcy polscy prymasi prorokowali, iż nasza ojczyzna ma do odegrania szczególną rolę w dziele ?zwycięstwa przez Maryję?. Nadszedł czas, by przez nasze współdziałanie z Bogiem wcielać te zapowiedzi w życie.?

 Program Posiedzenia Rady KIAK

1.Powitanie i modlitwa

2.Wybór prezydium posiedzenia

3.Zatwierdzenie porządku obrad

4.Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia

5.Słowo krajowego asystenta ks. Bpa Marka Solarczyka

6.Słowo prezesa Zarządu KIAK Haliny Szydełko

7.Sprawozdanie Zarządu
– sprawozdanie z działalności Zarządu ? prezes Halina Szydełko
– informacja o działalności DIAK-ów ? sekretarz Kazimierz Kryla
– sprawozdanie finansowe ? skarbnik Mieczysław Falkowski

8.Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ? przewodniczący Edward Ośko

9.Ustosunkowanie się do zaleceń Komisji Rewizyjnej ? prezes Halina Szydełko

10.Przyjęcie sprawozdania Zarządu

11.Przyjęcie sprawozdania Komisji Rewizyjnej

12.Informacje bieżące

13.Ogólnopolska Pielgrzymka AK na Jasną Górę i konferencja w Częstochowie ? prezes Halina   Szydelko

14.Krajowy Kongres AK, Kraków 2015 ? informacja

15.Konkurs dla dzieci i młodzieży

16.Wolne głosy i wnioski

17.Zamknięcie obrad