Uroczyste podsumowanie Konkursu ?Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz?

j.popieluszko.konkurs2014.516 lutego br., w Warszawie odbędzie się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu ?Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz?, który Akcja Katolicka zorganizowała w  zeszłym roku, w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności, przy współpracy z Telewizją Polską.

O godz. 11.00 laureaci konkursu  spotkają się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej ks. bp. Markiem Solarczykiem i i przedstawicielami Zarządu KIAK na czele z prezes Haliną Szydełko. Po przywitaniu wspólnie złożą kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego.

Po krótkim spotkaniu w Domu Pielgrzyma Amicus wszyscy udadzą się do gmachu telewizji przy ul. Woronicza, gdzie odbędzie się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród ufundowanych przez prezesa Zarządu TVP S.A., asystenta kościelnego AK i Zarząd KIAK. Następnie laureaci wezmą udział w nagraniu magazynu ?Ziarno? tworzonego przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej. Na zakończenie dzieci i młodzież zwiedzą siedzibę  telewizji.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego.