XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej – pod patronatem prezes Akcji Katolickiej

14 lutego, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie odbędzie się XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Patronat nad imprezą przyjęli Metropolita Warmiński ks. abp Wojciech Ziemba, prezes Akcji Katolickiej w Polsce Halina Szydełko oraz burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski i starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.  Adresatem tegorocznej Wenty są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście prowadzone przez tamtejsze Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo.

Może niektórzy z Państwa pamiętają, że podczas jubileuszowej, 10. wenty zbieraliśmy pieniądze na rozbudowę WTZ. Z naszych środków został sfinansowany projekt tej ważnej dla społeczności dobromiejskiej placówki. W tym roku nasza zbiórka pomoże doposażyć WTZ w sprzęt służący rehabilitacji podopiecznych ośrodka, który obsługuje osoby niepełnosprawne nie tylko z Dobrego Miasta, ale również z terenu okolicznych gmin.

Prace na aukcję przekazali już m.in. Melania Olędzka, Mirosława Smerek-Bielecka, Ewa Plichta-Lubieniecka oraz Wiesław Bieńkuński, Adam Cieślak i Mirosław Micia Bojenko. Na pewno będzie można zakupić wspaniałe konie namalowane przez Tadeusza Piotrowskiego, piękne batiki Joanny Stasiak i Krystyny Sól i, niestety, już po raz ostatni na naszej wencie, obraz zmarłego w zeszłym roku Aleksandra Wołosa.

Jak zawsze nie zabraknie darów VIP-ów. Na aukcji znajdą się m.in.: komplet piór prezesa Prawa i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego, dar wicepremiera Janusza Piechocińskiego,  obraz z okolicznościowym załącznikiem od senatora Góreckiego, sporo kolekcjonerskich numizmatów przekazanych przez prezesa NBP Marka Belkę i dyrektora olsztyńskiego oddziału banku Andrzeja Kowalczyka. Okolicznościowy upominek przesłał J.Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz. Do nabycia będzie również tajemnicza złota bransoletką. Przekazał ją nam godny zaufania, lecz proszący o anonimowość darczyńca.  Cóż, musimy uszanować jego życzenie, ale powiem krótko ? tę bransoletkę warto mieć.

Wentę zakończy koncert Jerzego Filara, który wystąpi z formacją Przyjaciele Naszej Basi Kochanej. Nie zabraknie również artystów z własnego podwórka. Zobaczymy i posłuchamy najmłodszego rapera w Polsce Antka MC oraz wspaniałych młodych ludzi ze znanej i lubianej Świątecznej Kapeli.

(bu)

patrz – galeria

XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej - pod patronatem prezes Akcji Katolickiej.2015-01.20_002

kliknij – powiększ plakat

XVII Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej - pod patronatem prezes Akcji Katolickiej.plakat