Akcja Katolicka na uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski

 ?Dzisiaj dziękujemy Bogu, za to, że 1050 lat temu na polskiej ziemi został postawiony krzyż, przejmujący znak Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, znak życia wiecznego. To najważniejsze wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny?- abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 3 maja na Jasnej Górze odbyły się uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii sprawowanej na Szczycie przewodniczył metropolita poznański, przewodniczący KEP, arcybiskup Stanisław Gądecki. Podczas Mszy św. księża biskupi wraz z przybyłymi na uroczystość pielgrzymami dokonali nowego Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W uroczystościach na Jasnej Górze uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej: prezes KIAK – Urszula Furtak oraz członkowie zarządu Elżbieta Olejnik i Artur Dąbrowski. W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe Krajowego Instytutu oraz archidiecezji warszawskiej i częstochowskiej.

            Obecność Akcji Katolickiej w takim momencie na Jasnej Górze, stanowi nie tylko okazję do wyrażenia wraz z Maryją wdzięczności za 1050 lat chrztu Polski, ale jest widzialnym znakiem jedności z Pasterzami Kościoła w Polsce, którzy 2 maja br., w dwudziestą rocznicę powołania Akcji Katolickiej w Polsce, podpisali na Jasnej Górze nowy Akt Zawierzenia, który przygotowano na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, z racji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

(ad)

patrz – galeria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA