KEP powołała nowego Prezesa Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce

nowy prezes akwplDecyzją Konferencji Episkopatu Polski nowym Prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce została Urszula Furtak z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Na stanowisku Prezes Krajowego Instytutu zastąpi Halinę Szydełko.

Akcja Katolicka w diecezji zielonogórsko ? gorzowskiej działa od 1994 r

?Akcja Katolicka jest coraz bardziej rozpoznawalna. Współpracujemy z wieloma instytucjami, jesteśmy widoczni w mediach, wiele dzieł podejmujemy na szczeblu diecezjalnym, ale przede wszystkim działamy w parafiach? ? mówi prezes w 15 rocznicę AK w diecezji.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mgr inż. Urszula Furtak jest absolwentką Politechniki i Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie – specjalista zarządzania przedsiębiorstwem oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 1980 roku związana z Zielonogórskim Oddziałem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Jest autorką wielu artykułów, prezentacji i publikacji. Ściśle związana z lokalnym środowiskiem. Była organizatorką i współtwórczynią wielu inicjatyw lokalnych i krajowych. Jest członkiem kapituł i rad. Od 2007 roku pełni funkcję prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Od zawsze fascynuje ją piękno krajobrazu, fotografia i ludzie. Za swoją działalność społeczną, stowarzyszeniową i zawodową uhonorowana nagrodami i odznaczeniami. Dewiza, za bł. Janem Pawłem II – ?Wymagać od siebie, choćby inni nie wymagali?. (za: Wiadomości)