WAKACYJNE SPOTKANIA

?Wyrusz, o Panie, na miejsce Twego odpocznienia,
Ty i Twoja arka pełna chwały!? (Ps 132,8)

W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wyruszamy na wakacyjne szlaki i wędrówki. Wyruszamy by zmienić otoczenie, oderwać się od codzienności, nabrać sił fizycznych i napełnić ducha. Lato to czas niezliczonych pielgrzymek, wyjazdów, spotkań i wielu rozmów. To czas kiedy przemierzamy w dal wybierając szerokie autostrady, ale też drogi mniej uczęszczane a niektórzy wprost wąskie i piaszczyste nadmorskie ścieżki. Wakacyjny czas, to doskonała sposobność by uwielbiać Boga w pięknie natury, odpoczynku ale również wśród spotkań i dzielenia się radością z innymi ludźmi.

18 sierpnia br. w Koszalinie miało miejsce moje spotkanie z Zarządem Akcji Katolickiej Diecezji Koszalińsko ? Kołobrzeskiej a 23 sierpnia z Zarządem Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej. Oba były radosne, poznawcze i ubogacające.

W koszalińskim spotkaniu wziął udział bp Krzysztof Włodarczyk, który będąc na początku swojej biskupiej posługi wsłuchiwał się w troski i sukcesy, podejmowane dzieła i bieżące sprawy Akcji Katolickiej. Warto wspomnieć i przytoczyć szerzej piękne dzieło włączenia się AK w projekt odnowy zabytkowego, o budowie szachulcowej, kościoła w parafii pw. Św. St. Kostki w Sianowie.

Przebogatemu spotkaniu w Rumii towarzyszył Asystent Diecezjalny ks. Zbigniew Cichon, jednocześnie proboszcz parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Gdańsku ? Wrzeszczu. Z bardzo wielu przybliżonych i wspomnianych inicjatyw diecezjalnych pragnę naszej całej akcyjnej rodzinie wskazać pomysł ?kropielniczek?, by pojawiły się one w każdym chrześcijańskim domu. Inicjatywa podjętą została z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wielkim i pięknym apostolskim projektem realizowanym przez DIAK Gdańsk jest konkurs biblijny, którym objęto dzieci od przedszkola do szkoły średniej. Gratuluję!

Dziękuję Bogu za dar tych wakacyjnych, szczególnych dla mnie spotkań. Serdecznie dziękuję Ekscelencji ks. biskupowi oraz Asystentowi Akcji Katolickiej za poświęcony czas, cenne rozmowy, udzielone błogosławieństwa i dar modlitwy. Serdecznie dziękuję całym Zarządom za twórczą i liczną obecność! Niech te przybliżające nas spotkania, rozmowy, refleksje oraz wspólna modlitwa będą umocnieniem naszej akcyjnej rodziny, by z nowym zapałem podjąć nasze codzienne i apostolskie obowiązki. Życzę wszystkim członkom Akcji Katolickiej – niech Chrystus prowadzi Was wszystkich bezpiecznie do Waszych rodzin i domów.

Urszula Furtak, Prezes KIAK

patrz – galeria

WAKACYJNE SPOTKANIA