Już niebawem Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Akcja Katolicka realizując w ścisłej współpracy ze swoimi pasterzami misję apostolską, podejmuje się organizacji wielu inicjatyw przybliżających kierunek nauczania duszpasterskiego Kościoła w Polsce.  W ciągu każdego roku pojawia się wiele sympozjów, konferencji i wykładów. Od wielu lat Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej przewodzi organizacji Forum Duszpasterskiego, którego sesje stały się swoistym wprowadzeniem do tematu kolejnego roku duszpasterskiego.

Od tego roku Forum uzyskało miano Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego a Akcja Katolicka w Polsce wpisała je w swoje kalendarium.  Już dziś jego organizatorom, DIAK Poznań serdecznie gratuluję a przedstawicieli Akcji Katolickiej i Księży Asystentów wszystkich diecezji serdecznie na nie zapraszam. Szczegóły poniżej.

Urszula Furtak,
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim osoby świeckie i duchowne, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, a nade wszystko przedstawicieli diecezjalnych i parafialnych rad duszpasterskich, które odbędzie się w sobotę 23 września 2017 r.

Forum rozpocznie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią kard. Roberta Saraha o godz. 9:30 w kościele św. Rocha w Poznaniu. Po Eucharystii w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 odbędzie się sesja pt. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, podczas której zaproszeni prelegenci przybliżą treści opracowanego przez Komisję Duszpasterstwa KEP Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2017-2019.

W pierwszej części po słowie wprowadzającym abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP wysłuchamy wykładu kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz abpa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP.

W drugiej części odbędzie się dyskusja panelowa wokół tematu sesji. Wprowadzeniem do dyskusji będzie wystąpienie ks. Krzysztofa Porosło z Krakowa pt. Tajemnica namaszczenia.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłoszenie uczestnictwa najpóźniej do 15 września br. drogą elektroniczną na adres: akcjakatolicka@archpoznan.pl lub diak@poznan.ak.org.pl albo faxem: 61 852 97 66. Przy rejestracji prosimy o podanie imienia i nazwiska, diecezji (w przypadku archidiecezji poznańskiej podajemy nazwę parafii i miejscowość) oraz funkcji. Wpisowe od osoby wynosi 10 zł. Wpłaty można dokonać przelewem na konto DIAK Poznań, Bank PEKAO S.A. II O Poznań, 10 1240 1763 1111 0000 1812 9605 (w tytule przelewu Sesja) lub ? po wcześniejszym zgłoszeniu ? bezpośrednio przed sesją w recepcji.

W imieniu organizatorów

                                                                                     Prezes Zarządu DIAK Poznań,
Członek Zarządu KIAK
/-/ Bogumiła Kania-Łącka