KRÓLOWO POLSKI, ODNAWIAM ŚLUBY OJCÓW NASZYCH I CIEBIE PATRONKĄ NASZĄ I KRÓLOWA UZNAJĘ!

Królowa Polski www obrazZapewne nie ma wielu Polaków a w tym szczególnie członków Akcji Katolickiej, którzy by nie nawiedzili w swoim dotychczasowym życiu Jasnogórskiego Sanktuarium. To dla nas Polaków miejsce szczególne. Od stuleci nasz katolicki naród jest dumny ze swojej wiernej miłości do Maryi, Matki Jezusa Chrystusa. To Ona wybrała i ukochała sobie nasz naród. Ona prowadzi kolejne rzesze Polaków do Jezusa. Jako naród 19 listopada 2016 roku uznaliśmy królowanie Jezusa Chrystusa!  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, to z jednej strony głęboki wymiar indywidualny, z drugiej obejmujący całe życie wspólnotowe w naszej Ojczyźnie. Swoim zasięgiem otacza polskie rodziny, parafie, miejsca pracy, urzędy, naród i państwo.

Do Maryi od wieków pielgrzymujemy jako naród, przybywają liczne wspólnoty, różne stany i zawody, każdy w swoim wytęsknionym czasie. Z dumą i radością już niebawem i my jako Akcja Katolicka będziemy pielgrzymować do Matki Bożej, jednak nasza Pani i Królowa Polski czeka na nas każdego dnia. Dlatego świadomi i pełni ufności kierujemy jej swoje zawołanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego ale też pełni wiary wyruszamy na spotkanie z Nią w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej, gorliwych czcicieli Matki Bożej na Jasną Górę by dać świadectwo jej umiłowania. Zabierzmy przed Jej oblicze, nasze sztandary i emblematy, wszystkie osobiste ale też nasze akcyjne intencje. Pozwólmy niech Pani Jasnogórska, nasza Matka i Królowa sercem ogarnie każdego z nas niech.

Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce