Media o spotkaniu Rady KIAK

Rada KIAK 04.02 (1)Katolicka Agencja Informacyjna i Radio Watykańskie informują o posiedzeniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce, które odbyło się 4. lutego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. Jak podkreśla Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, celem spotkania było podsumowanie działalności oraz przyjęcie kierunków pracy na bieżący rok.

?Ponieważ Akcja Katolicka leży bardzo głęboko w sercu Kościoła i jest to jeden z urzędów Kościoła, bardzo mocno umocowany w Kościele hierarchicznym, dlatego to miejsce, ten czas, i tu podsumowanie ale też wytyczenie kierunków na najbliższy czas, by iść i głosić. Musimy wiedzieć z kim, kto i co ma głosić? – powiedziała Urszula Furtak.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej z blisko 40 diecezji, kościelni asystenci diecezjalni wraz z bp Mirosławem Milewskim, Asystentem Krajowym Akcji Katolickiej. Spotkanie Rady poprzedziło spotkanie Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej w Polsce.

AD

foto. Artur Dąbrowski