Niedziela radości z bliskości Jezusa

Trwa adwent. Z wiarą i radością oczekujemy na przyjście Pana. Tą radością pragniemy jako wspólnota Akcji Katolickiej dzielić się ze wszystkimi, których napotykamy wokół nas.

Aktywne zaangażowanie, które podejmujemy szczególnie w swoich Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej, wydaje się być atutem. Nie patrzymy obojętnie, zależy nam. Staramy się i podejmujemy przed tym wyjątkowym czasem Świąt Bożego Narodzenia wiele inicjatyw. Planujemy dekoracje, przygotowujemy choinki, wspomagamy inicjatywy roratnie. Przygotowujemy wieczory kolędowe, planujemy spotkania opłatkowe w parafiach ale również w licznych wspólnotach diecezjalnych Akcji Katolickiej.

Jest jednak w tym wszystkim pewne niebezpieczeństwo. Nastawienie tylko na kolejną ?akcję? może być zwodnicze. Nie może w nas wygasnąć świadomość, że w życiu nie chodzi o to, by się zmęczyć i tylko zorganizować coś kolejnego. Ważne jest, by przez trud każdego z nas przygotować drogę Jezusowi. I za to zrozumienie wszystkim pragnę serdecznie podziękować i życzyć by we wszystkich przygotowaniach przyświecał nam nieustannie jasny kierunek, by przez to co zrobimy przybliżyć innym Królestwo Boże.

Radosnego oczekiwania.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce