Rekolekcje ?dla? i ?o? Akcji Katolickiej. Zapraszamy na czas pogłębionej formacji.

Już za  kilka dni rozpoczynamy  cykl międzydiecezjalnych rekolekcji dla Zarządów DIAK. Odbędą się one w czterech miastach Polski – w Płocku, Toruniu, Kaliszu i w Busku Zdroju. W każdym z nich oczekujemy na około dziesięć Zarządów diecezjalnych. Wszystkie cztery grupy rekolekcyjne poprowadzi ks. prałat dr Józef Niżnik, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej.

Pierwsze z czterech spotkań odbędzie w Płocku u Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku w dniach 17-19 lutego 2017r. Do udziału w nich zostały zaproszone Zarządy DIAK: Białystok, Drohiczyn, Łowicz, Łomża, Olsztyn, Ełk, Elbląg, Płock, Warszawa, Warszawa ? Praga i wyjątkowo Kraków.

Druga ich tura odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2017r. w Toruniu w Dom Pielgrzyma, ul. Św. Józefa 23. Do udziału w nich zostały zaproszone Zarządy DIAK: Gdańsk, Pelplin, Szczecin, Koszalin, Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Włocławek oraz Toruń.

Trzecia ich tura odbędzie się w dniach 10-12 marca 2017r. w Wyższym Seminarium Duchownym
w Kaliszu, ul. Złota 144. Do udziału w nich zostały zaproszone Zarządy DIAK: Legnica, Wrocław, Świdnica, Kalisz, Gliwice, Katowice, Bielsko, Łódź, Częstochowa, Sosnowiec i Zielona Góra.

Ostatnia ich tura odbędzie się w dniach 24-26 marca 2017r. w Domu rekolekcyjnym, parafii Św. Brata Alberta, ul. Lipowa 1 w Busku-Zdroju. Do udziału w nich zostały zaproszone Zarządy DIAK: Lublin, Sandomierz, Siedlce, Przemyśl, Rzeszów, Zamość, Tarnów, Radom i Kielce.

Podczas rekolekcji spróbujemy ukazać dlaczego Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej pięknej i żywej, bo przecież o taką upomniał się Św. Jan Paweł II. Jak  ją rozumieć? Jak powinna wyglądać formacja, duchowość i akcyjność. Wśród tematów znajdzie się również rola zarządu i metodologia powoływania nowych oddziałów. To tematy, których zgłębienie jest nam dziś bardzo potrzebne. Dlatego raz jeszcze zapraszamy do udziału członków całych Zarządów Diecezjalnych a w miarę możliwości również księży Asystentów.

Tylko poprzez pogłębioną własną formację i własny przykład, możemy za sobą pociągnąć innych. Warto sobie zadać pytanie, na ile jestem odpowiedzialnym liderem w swojej wspólnocie, czy mój przykład jest właściwy, czy tworzymy swoją akcję, czy też pragniemy przynależeć do wspólnoty, której na imię Akcja Katolicka. Do pasterskich odwiedzin rekolekcyjnych wspólnot zaprosiliśmy wszystkich biskupów diecezji, w których zaplanowano nasze rekolekcje.

Wszystkim uczestnikom, życzę błogosławionego czasu.
Urszula Furtak, prezes KIAK

—————————————–

Rekolekcje dla Zarządów Diecezjalnych Akcji Katolickiej w Polsce

Rekolekcje poprowadzi ks. prałat dr Józef Niżnik,
Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej.

Temat: Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej: żywej, silnej i pięknej
[św. Jan Paweł II]

 

Piątek

godz. 19.00 ? kolacja

godz. 20.00 ? Msza św. ? Konferencja I

godz. 21.30 ? spotkanie z Maryją Jasnogórską

Sobota

godz.  7.30 ? wstawanie

godz.  8.00 ? Modlitwy poranne i Godzinki do NMP

godz.  8.30 ? śniadanie

godz.  9.30 ? Konferencja II

godz.11.30 ? Msza św. ? Konferencja III

godz.12.30 ? obiad

godz.15.00 ? Koronka do Miłosierdzia Bożego

Konferencja IV

godz.16.30 ? adoracja Najświętszego Sakramentu /różaniec/

godz.18.00 ? kolacja

godz.19.00 ? Konferencja V

godz.20.00 ? spotkanie uczestników z rekolekcjonistą

godz.21.30 ? spotkanie z Maryją z Fatimy

Niedziela

godz.  7.30 ? wstawanie

godz.  8.00 ? modlitwy poranne ? Konferencja VI

godz.  9.00 ? śniadanie

godz.10.00 ? różaniec

godz.11.00 ? Msza św. ? Konferencja VII

godz.12.30 – obiad

Kościół potrzebuje Akcji Katolickiej: żywej, silnej i pięknej. Chcę powiedzieć jeszcze raz każdemu z was: Duc in altum. Duc in altum Akcjo Katolicka! Miej odwagę przyszłości. ?. Wiecie, że papież was wszystkich należących do tego chwalebnego Stowarzyszenia, wspiera na tej drodze modlitwą, a zachęcając gorąco do wytrwania w przyjętych zobowiązaniach wszystkim wam z serca błogosławi. [Jan Paweł II]

——————————-

plan Rek2