Wymaga odwagi, wysiłku i determinacji

Akcja Katolicka przyłącza się do wielkiej modlitwy różańcowej, która popłynie w święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Zachęcam, by zmobilizować siebie nawzajem, nasze najbliższe środowiska by stworzyć w komunii ludzi wierzących wyjątkowy łańcuch modlitewny. Polska, Europa i cały świat oczekuje na ratunek.

W bieżącym roku zgłębiamy objawienia gietrzwałdzkie i fatimskie. Matka Boża wskazuje w nich na potrzebę modlitwy różańcowej. 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 100 lat temu w Fatimie Maryja przekazała orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

?Różaniec Do Granic? to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W modlitwie moc i siła. W niej źródło łaski. Przez wstawiennictwo Matki Bożej podejmijmy modlitwę w intencji Polski i całego świata, by w jednej godzinie odmówić cztery części różańca.

Wielu z nas już jest zapisanych w wyznaczonych wzdłuż granic Polski kościołach stacyjnych. W każdym kościele stacyjnym nabożeństwa odbywać się będą wg tego samego programu:

10.30 ? Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 ? Eucharystia
12.00 ? Adoracja Najświętszego Sakramentu
Czas na posiłek własny i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
14.00 ? Modlitwa różańcowa (cztery części) na granicy
15.30 ? Modlitwa na zakończenie

W miarę możliwości ze względów organizacyjnych proszę o rejestrację swego przyjazdu do wybranego kościoła stacyjnego na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl, gdzie można znaleźć również szersze informacje o tym wydarzeniu.

Wszystkich, którzy nie mogą udać się ani do kościołów stacyjnych, zapraszam w tym dniu, w ślad za pasterzami kościoła w Polsce, do modlitwy indywidualnej bądź wspólnotowej w kościołach naszych parafii. Wydarzenie to będzie wymagało od wszystkich odwagi, wysiłku i determinacji, uczyńmy to w duchu podjętej odpowiedzialności.

Urszula Furtak, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce