Zaproszenie. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

obrazek do tekstuW dniach 9-10 czerwca 2017r. odbędzie się kolejna już Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. To szczególne spotkanie z Maryją w roku 300 lecia koronacji wizerunku MB Częstochowskiej i 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie a także 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, będziemy przeżywać pod hasłem ?Idźmy i głośmy z Maryją?.

Wzorem lat ubiegłych, w przeddzień pielgrzymki w dniu 9 czerwca o godz. 17.00 w Sali Redakcji ?Niedzieli? podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się konferencja, na którą w imieniu całego Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej serdecznie zapraszam. Temat wykładu maryjnego ?Jasnogórskie śluby Narodu i objawienia fatimskie w obronie wiary i cywilizacji?, podejmie O. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitor Zarządu Zakonu, jednocześnie członek Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski. Drugi z zaproponowanych wykładów ?Idźcie i głoście! Ale razem: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy? przedstawi nam  Ks. dr Szymon Stułkowski, Rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce założonego na lata 2013 / 2017 ?Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa?.  Piątkowe spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim i modlitewnym czuwaniem nocnym, które wzorem lat poprzednich poprowadzi Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej.

Sobotni dzień naszego pielgrzymowania rozpoczniemy w Katedrze Częstochowskiej o godz. 10.30, by następnie w uroczystej procesji przejść ulicami miasta przed szczyt Jasnej Góry i tam kontynuować nasze dziękczynienie i czas wspólnego spotkania. Podczas Mszy Świętej w sposób uroczysty odnowimy nasz Akt Zawierzenia Matce Bożej. Jeszcze jednego tematu nie może zabraknąć w tegorocznej pielgrzymce. Zawierzmy proszę Matce Bożej, nasze duchowe przygotowania do uroczystości ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Tę wyjątkową intencję wszystkim serdecznie polecam.

Wszystkim życzę, aby nie zabrakło nam ducha wiary, gorliwości i wytrwałości na pielgrzymim szlaku, pomimo pojawiających się problemów i niedogodności, które wpisane są przecież w ducha pielgrzymowania. Do radosnego spotkania.

W imieniu Zarządu KIAK

Urszula Furtak, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ
Częstochowa, 09-10. 06. 2017 r.
?Idźmy i głośmy z Maryją?

 09  czerwca  – piątek

Sala Redakcji ?Niedzieli?, ul. 3 Maja 12

17.00  – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK
–  słowo J.E. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej
–  słowo J.E. Abp Stanisława Nowaka, Biskupa Seniora Archidiecezji Częstochowskiej

           –  wystąpienia:

–  O. Mariusz Tabulski OSPPE, Definitor Zarządu Zakonu, temat: ?Jasnogórskie śluby Narodu i objawienia fatimskie w obronie wiary i cywilizacji?
–  Ks. dr Szymon Stułkowski, Rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu,
temat: ?Idźcie i głoście! Ale razem: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy?

–  dyskusja

21.00  Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej

– Apel Jasnogórski, J.E. Bp Mirosław Milewski
– modlitewne czuwanie nocne, prowadzenie Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej

10 czerwca – sobota

 10.30   Katedra Częstochowska

– słowo prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak
– słowo pasterskie J.E. Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego
– słowo J.E. Ks. Bpa Mirosława Milewskiego
– wystąpienia zaproszonych gości
– wręczenie medali ?Za dzieło apostolstwa?

 11.45   – przejście na Jasną Górę

12.45  – powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego
– ojcowie paulini
– prezes KIAK Urszula Furtak

13.00   – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim

                 pod przewodnictwem i z homilią J.E. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji  Katolickiej

do pobrania – PROGRAM

program pielgrzymki 2017