Robocze spotkanie Zarządu KIAK

Czas zjazdu na spotkanie Rady Krajowej zaowocował również kolejnym spotkaniem i wymierną pracą Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej. Wśród wielu tematów nawiązano do współpracy z Radą Prawną Konferencji Episkopatu Polski oraz stanu prac nad nowelizacją Statutu Akcji Katolickiej w Polsce. Omówiono etap przygotowań do wydania kolejnych materiałów formacyjnych, poświęconych Eucharystii oraz wydawnictw wspierających naszą działalność apostolską. Trwają prace nad składem publikacji dokumentującej wydarzenie ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce ale nade wszystko zbierającej w całość Jego nauczanie skierowane do naszego akcyjnego środowiska.

Zarząd Krajowy doprecyzował rozpoczynające się już niebawem spotkania rekolekcyjne dla liderów naszego Stowarzyszenia oraz programy wstępne do dwóch największych spotkań w roku. Ogólnokrajowej pielgrzymki na Jasną Górę zaplanowanej na 8-9 czerwca oraz przypadający na 23 czerwca br. Zjazd Akcji Katolickiej w Poznaniu.

Część cennego czasu poświęcono sprawom zaplanowanym dopiero na jesień tego roku. Omówiono niezbędne przygotowania do Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie i inicjatyw poświęconych 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości Polski, szeroko zapowiadanych w naszych diecezjach.

Urszula Furtak,
Prezes Zarządu KIAK

patrz – galeria