Akcja Katolicka w Polsce Głównym Partnerem Wspierającym Rok Jubileuszu Świętego Ojca Pio

Przypadająca w bieżącym roku setna rocznica otrzymania stygmatów oraz pięćdziesiąta rocznica śmierci Ojca Pio, stanowiły przyczynek do ogłoszenia Roku Jubileuszu Świętego Ojca Pio. Organizatorem obchodów rocznicowych w Polsce, którym przyświeca hasło: ?Do nieba z Ojcem Pio?, jest krakowska prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Patronat honorowy nad wydarzeniami oraz samym Jubileuszem, sprawuje przewodniczący KEP JE Arcybiskup Stanisław Gądecki oraz konferencje wyższych przełożonych żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych.

W minioną sobotę, 17 marca, do Pietrelciny i San Giovanni Rotondo, pielgrzymował papież Franciszek. Analizując postawę Świętego Ojca Pio Franciszek nie omieszkał podać cennej wskazówki: ?Masz jakiś problem, jesteś smutny, chory oddaj się Jezusowi. To wszystko. To jest cała teologia. On tak właśnie robił. Kochał Jezusa i ufał Mu?.

Ojciec Pio jest niezwykle popularnym przewodnikiem licznej rzeszy wiernych. W gronie członków naszego stowarzyszenia znajduje się również liczna grupa czcicieli, która podejmuje liczne inicjatywy apostolskie i modlitewne w duchu Świętego z Pietrelciny.

Akcja Katolicka została Głównym Partnerem Wspierającym Rok Jubileuszowy Świętego Ojca Pio, to wynik otwarcia na szerokie potrzeby Kościoła oraz nawiązanie współpracy ze środowiskiem zakonnym.  Promocja wydarzeń roku Jubileuszowego w środowisku Akcji Katolickiej, przyczyni się z pewnością do ponownego odkrycia modlitwy i łaski płynącej z sakramentu pokuty.

?Żywię nadzieję, że wykorzystanie Jubileuszowego czasu łaski oraz wstawiennictwo św. Ojca Pio, przez Instytuty Diecezjalne i Parafialne Oddziały, przyczyni się do większej intensyfikacji działań o charakterze pokutnym w naszych wspólnotach? – mówi Urszula Furtak. Ojciec Pio przypomina nam o apostolskim obowiązku świadczenia o Chrystusie. W obecnej dobie, Akcja Katolicka, krocząc w duchu pokuty po śladach Świętego z Pietrelciny, jest świadoma, że w świecie musimy być widzialnym znakiem łaski i działania Boga, ponieważ: ?Mamy tu misje do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu?.

Dr Artur Dąbrowski
Rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce

Obchody Roku Jubileuszu Świętego Ojca:
XVI Czuwanie z Ojcem Pio
– 16-17 czerwca, Kraków ? Łagiewniki,

 • Jubileuszowy Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio na Jasnej Górze
  – 20-22 września, Częstochowa,
 • ?Czyśćmy Czyściec? ? Jasnogórskie Czuwanie z Maryją i Ojcem Pio
  – noc z 22/23 września, Częstochowa,
 • II Kongres Ojca Pio w Gdańsku
  – 28 – 29 września, Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej,
 • Narodowa pielgrzymka do Ojca Pio
  – 10- 13 października, Watykan – San Giovanni Rotondo.