Czuwanie ze Św. Ojcem Pio

Trwa Rok Jubileuszu św. Ojca Pio, 50 lat od śmierci włoskiego kapucyna i 100 lat od otrzymania przez niego stygmatów. Kolejnym krajowym wydarzeniem było nocne czuwanie z Ojcem Pio, które odbyło się z 16 na 17 czerwca 2018 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Licznie zgromadzeni na czuwaniu, którego motywem przewodnim były „Stygmaty św. Ojca Pio”, wypełnili łagiewnickie Sanktuarium. Przy relikwiach św. Ojca Pio, ustawionych na ołtarzu, rękawiczce, którą zakrywał on stygmaty oraz bandażu, którym opatrywał ranę na boku modlili się członkowie  grup modlitewnych, którym patronuje święty franciszkanin ale też członkowie Akcji Katolickiej, głównie z Archidiecezji Krakowskiej.

Na całość nocnego  czuwania złożyły się Msza św., której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, konferencje, liczne modlitwy i apel. Był czas na spowiedź oraz śpiew. Nie zabrakło też nawiązania do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W wyjątkowy sposób zabrzmiało wykonanie hymnu ?Jeszcze Polska nie zginęła?.

Uczestnicy czuwania doświadczyli bardzo bogatej formy przedstawienia postaci św. Ojca Pio ukazującej go jako tego, którego Bóg wybrał dla świata. Nieść drugim miłość ale też brać i pomagać im w cierpieniu, które dobrze przyjęte i ukierunkowane jest oczyszczeniem i ma zbawcze możliwości.

Grażyna Kominek,
Prezes DIAK Archidiecezji Krakowskiej

patrz – galeria