Jestem, pamiętam, czuwam ? Akcja Katolicka na Apelu Jasnogórskim

„Być chrześcijaninem – to znaczy czuwać. Czuwać – to znaczy strzec wielkiego dobra jakim jest nasza wiara i to dziedzictwo ducha, które z niej bierze początek w naszych dziejach”, te słowa z rozważań prowadzonych podczas Apelu Jasnogórskiego przez ks. prof. Tadeusza Borutkę, stanowiły doskonałe podsumowanie pierwszego dnia pielgrzymowania członków Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

W rozważaniu apelowym, Ksiądz Profesor Borutka, zwrócił uwagę na fakt, że przybywająca do swej Matki i Królowej z terenu całego kraju wspólnota Akcji Katolickiej, ma okazję do podziękowania Bogu, nie tylko za jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości, ale również za dar przypadającej w tym roku, dziewięćdziesiątej rocznicy powołania do istnienia przez papieża Piusa XI Akcji Katolickiej.

Kończąc swoje rozważania, ks. Borutka, zachęcał członków Akcji Katolickiej do większej intensyfikacji działań apostolskich, na obszarze realizowanego przez laikat apostolstwa ludzi świeckich, mówiąc: ?Niech Apel Jasnogórski nie przestaje być modlitwą i programem dla nas zrzeszonych w Akcji Katolickiej. Niech nam towarzyszą słowa św. Jana Pawła II: Akcjo Katolicka nie lękaj się! Należysz do Kościoła i jesteś w sercu Jezusa, który nie przestaje kierować twoimi krokami ku nieprzekraczalnej nowości Ewangelii”.

Po Apelu Jasnogórskim, nocne czuwanie modlitewne w kaplicy Matki Bożej poprowadzili członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej.

Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

patrz – galeria
foto.: Artur Dąbrowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto.: Adam Stawiarski