KONCERT HABEMUS PAPAM

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II 22 października i 40. rocznicę inauguracji pontyfikatu oraz w I. rocznicę przyjęcia Św. Jana Pawła II za Patrona Akcji Katolickiej w Polsce, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie o godz.19.30, odbędzie się dziękczynny KONCERT HABEMUS PAPAM.

Koncert poprzedzi o godz. 17.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.  W darze ołtarza zaplanowano złożenie wyjątkowego wotum wdzięczności, złotego loga Akcji Katolickiej, które zostanie umieszczone w Kaplicy Kapłańskiej znajdującej się w dolnym kościele Sanktuarium. W kaplicy tej przechowywana jest płyta z grobu św. Jana Pawła II, z Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

Z serca pragnę podziękować za wszystkie inicjatywy parafialne i diecezjalne związane z promocją osoby i nauczania Św. Jana Pawła II, za inicjatywy tegorocznego Dnia Papieskiego a szczególnie za przeżywaną ogólnopolską nowennę niepodległościową za wstawiennictwem naszego Świętego Patrona, przygotowującą nas do tych wyjątkowych rocznic.

Specjalne podziękowania kieruję do Zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej, inicjatora i organizatora koncertu HABEMUS PAPAM. Serdecznie dziękuję za tę piękną inicjatywę, którą poprzez późniejszy przekaz telewizyjny, będą mogły się radować serca rzeszy Polaków. Podczas tego niepowszedniego wydarzenia swój udział zapowiedziały już delegacje DIAK metropolii krakowskiej. Dołączając do grona organizatorów serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, również z pocztami sztandarowymi. Na Koncert obowiązują zaproszenia. Kontakt Pani Zofia Fedor, tel. 502 325 901 lub e-mailem na: diakkrakow@wp.pl.

Niech ten wyjątkowy dzień będzie dla nas członków Akcji Katolickiej w całej Polsce dniem, modlitwy, refleksji i czasem odnowienia Aktu Oddania Akcji Katolickiej w Polsce Św. Janowi Pawłowi II.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce