Międzydiecezjalne rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej

Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznych międzydiecezjalnych rekolekcjach skierowanych do liderów Akcji Katolickiej, skupionych w naszych strukturach każdego poziomu. Jak bardzo potrzeba nam poczucia więzi szeroko rozumianej wspólnoty, ludzi odpowiedzialnych za powierzone nam dzieło, ale też jednego kierunku w różnorodności podejmowanych działań, pokazały ubiegłoroczne spotkania rekolekcyjne. Dlatego też, z wielką radością podejmujemy kontynuację tej formy naszego rozwoju i umocnienia.

Zaplanowane na ten rok rekolekcje odbędą się w czterech miastach Polski – Zakopanem, Sobótce k. Wrocławia, Gnieźnie oraz Kodniu.  W każdym z nich oczekujemy na liderów Akcji Katolickiej z około dziesięciu  diecezjalnych instytutów. Cały cykl spotkań rekolekcyjnych, z tematem przewodnim ?W kościele nie ma bezrobocia?, poprowadzi ks. dr Sławomir Augustynowicz – Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

 Jednocześnie pragnę poinformować, że poczyniono drobne przesunięcia w przypisaniu DIAK-ów do miejsc rekolekcyjnych. Uwzględniliśmy sugerowane dogodniejsze dojazdy a jednocześnie możliwości noclegowe poszczególnych miejsc. Szczegółowy podział oraz informację o przyjmowaniu i terminach zgłoszeń znajdziecie Państwo w załączonym planie rekolekcji.

Pamiętajmy jednak, że można skorzystać z indywidualnego uzgodnienia zmiany miejsca i terminu, tak aby każdy chętny mógł uczestniczyć w spotkaniach rekolekcyjnych.

Podobnie jak w roku poprzednim serdecznie proszę aby zgłoszenia udziału w rekolekcjach dokonywali Prezesi DIAK. Koszt rekolekcji dla wszystkich miejsc ustalono na jednakowy i wynosi 140,00 zł od osoby, pozostałe koszty pobytu pokryte Azostaną ze środków ogólnokrajowych. Zachęcam jednocześnie by Zarządy diecezjalne, w miarę swoich możliwości również wspomogły podjęcie tej formacji.

Dobre przygotowanie tego przedsięwzięcia to także spore wyzwanie organizacyjne, dlatego też serdecznie proszę by zgłoszeń nie pozostawić na ostatni czas, a w miarę możliwości przygotowane imienne listy uczestników przekazać już podczas zaplanowanej Rady KIAK w dniu 03.02.2018.

Szczęść Boże!

Urszula Furtak, prezes KIAK

PLAN REKOLEKCJI
do pobrania

PDF Plan rekolekcji dla liderów AK 2018