Mówmy odważnie o swojej przyjaźni z Chrystusem Królem

W niedzielę 25 listopada 2018 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ustanowioną Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie sprawowana była Msza św. radiowa, której przewodniczył JE ks. bp Mirosław Milewski Krajowy Asystent Akcji Katolickiej.

W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że w centrum naszego życia zawsze powinien być Jezus Chrystus, Król, którego sposobem panowania jest pokora i służba. W roku wielkich rocznic, jakie przeżywamy w naszej Ojczyźnie ? Św. Stanisława Kostki, odzyskania przez Polskę niepodległości, wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Ksiądz Biskup wzywał abyśmy, jako naród i jako każdy z osobna stanęli przy naszym Królu ? Jezusie Chrystusie i byli mu wierni. Niespokojne czasy, niebezpieczne ideologie, brutalna polityka, agresja i niszczenie wartości płynących z Dekalogu wymagają od nas misyjnej pracy i niesienia Ewangelii w środowiskach, w których żyjemy. Nie powinno zabraknąć nas ? ludzi wierzących w polityce, kulturze i gospodarce powiedział Ksiądz Biskup. Czyniąc Jezusa Chrystusa Panem naszego życia powinniśmy przyjąć też sposób Jego panowania.

Oprawę liturgii przygotowali członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej. Jak każdego roku wystawiono poczty sztandarowe. Miłe spotkanie JE Biskupa Mirosława z obecnymi na Mszy św. członkami Akcji Katolickiej było okazją do rozmowy i upamiętnienia spotkania wspólnym zdjęciem.

Elżbieta Olejnik
Członek Zarządu KIAK
Prezes DIAK Archidiecezji Warszawskiej

galeria – patrz