Odszedł do Pana niestrudzony obrońca życia Antoni Zięba

3 maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, odszedł do Pana prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, redaktor tygodnika ?Źródło?, ?Droga?, miesięcznika ?Wychowawca?, ?Służby Życia?, publicysta i felietonista TV ?Trwam?, Radia Maryja i ?Naszego Dziennika?, dr inż. Antoni Zięba.

Akcja Katolicka w Polsce z wielkim smutkiem, ale również z chrześcijańską nadzieją, przyjęła informację o śmierci Pana Antoniego. W tak trudnym czasie dla rodziny i działaczy pro-life w Polsce, pragniemy zapewnić o naszym wsparciu i modlitwie. W tym niełatwym momencie, parafrazując słowa metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wypowiedziane w krakowskiej bazylice Mariackiej, podczas uroczystego odznaczenia Pana Antoniego Zięby, przyznawanym przez papieża medalem ?Pro Ecclesia et Pontifice?, chcemy uwierzyć w moc słów: ?Staje przed Panem ktoś, kto rzeczywiście wziął sobie do serca to wezwanie, jakie anioł skierował do św. Józefa: ?Nie bój się przyjąć dziecka?.

Drogi Przyjacielu, nie mówimy Ci żegnaj, ale do zobaczenia. W sercach członków Akcji Katolickiej pozostaniesz na zawsze jako nieutrudzony obrońca życia. Żywimy nadzieję, że Twoje wskazanie, że: ?Każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co zrobił w dziedzinie obrony życia i co może w tej sprawie jeszcze zrobić?, będzie kontynuowane przez laikat.

Urszula Furtak
prezes KIAK