Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie – ?W mocy Bożego Ducha?

Pod hasłem ?W mocy Bożego Ducha? 22 września 2018 r.w Poznaniu odbyło się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. Głównym gościem tegorocznego form był prymas Węgier kard. Péter Erdő, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie spotkania w kościele akademickim pw. św. Rocha w Poznaniu oraz wygłosił homilię i wiodący wykład pt. ?Co to jest wierność Duchowi Świętemu?. Kolejne wykłady i dyskusje panelowe również skupiały się na zgłębieniu założeń programu duszpasterskiego, który Kościół w Polsce rozpocznie wraz z nowym rokiem liturgicznym w pierwszą niedzielę adwentu. W forum czynny udział, jako prelegenci wzięli politycy, znani dziennikarze, przedsiębiorcy a także osoby zaangażowane w wspólnoty Kościoła. Wszyscy próbowali licznie zgromadzonym na auli Politechniki Poznańskiej słuchaczom odpowiedzieć jak żyć owocami Ducha Świętego.

Słowo wprowadzające wygłosił abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Założenia programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2018-2019 przedstawi bp Jacek Kiciński CMF z Archidiecezji Wrocławskiej, członek Komisji Duszpasterstwa KEP. Specjalnie na Forum przygotowano wystawę, którą można było oglądać w holu politechniki.

Organizatorem forum był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej również licznie reprezentowany na auli, na czele z prezes DIAK Bogumiłą Kanią – Łącką i Ks. Asystentem dr Romanem Dworackim. Wśród uczestników najliczniejszą przyjezdną grupę stanowili przedstawiciele Akcji Katolickiej diecezji kaliskiej. W tegorocznym forum wzięli udział także członkowie AK z diecezji toruńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, bydgoskiej oraz płockiej i zielonogórsko ? gorzowskiej wraz z księżmi Asystentami a także z archidiecezji gnieźnieńskiej oraz łódzkiej.

Organizatorom, Księżom Asystentom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za trud i ofiarowaną mi możliwość udziału w tak bogatym wydarzeniu.

Urszula Furtak, prezes KIAK

galeria 1
(foto Archiwum Archidiecezji Poznańskiej)

 

 

 

 

 

 

galeria 2
(foto: Archiwum KIAK)