Promieniowanie Ojcostwa – XVIII Dzień Papieski

Już w najbliższą niedzielę, 14 października 2018 r. będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Od czasu ich zapoczątkowania w 2001 roku, w ich przeżywanie w bardzo konkretny, wymierny sposób włącza się Akcja Katolicka, współpracując z Fundacją ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? w pracach, której reprezentuje nas wiceprezes KIAK Wiesław Smereczyński. Liczne Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej podejmują realizację obchodów Dni Papieskich kształtując je w czterech założonych wymiarach: modlitewnym, intelektualnym, kulturalnym oraz charytatywnym.

W roku bieżącym przyświeca nam hasło: ?Promieniowanie Ojcostwa?. Jak w latach poprzednich będzie nas inspirowało nauczanie Św. Jana Pawła II wokół wskazanego tematu. Ubogacimy go również przeżywaniem rocznic związanych z życiem naszego Świętego Patrona – 60. rocznicy sakry biskupiej i 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową a także rokiem 100 lecia odzyskania niepodległości. Temat hasła zaczerpnięto wprost z dramatu Karola Wojtyły ? ?Promieniowanie ojcostwa?, ale też pojawia się w późniejszych książkach: ?Wstańcie, chodźmy!? oraz ?Pamięć i tożsamość?. Św. Jan Paweł odwoływał się do niego wielokrotnie w listach i homiliach, w których odnajdujemy wskazania moralne, aktualne także dzisiaj.

Już dziś wszystkim członkom Akcji Katolickiej, podejmującym dzieło Dni Papieskich, serdecznie dziękuję. Dobrego świętowania. Razem budujmy żywy pomnik Św. Janowi Pawłowi II.

Urszula Furtak
prezes KIAK