Rekolekcje czas zacząć! Prośmy Pana żniwa o robotników.

Już tylko niewielki czas dzieli nas od zawiązania wyjątkowych wspólnot, ale też dla wielu niecodziennego czasu zatrzymania, refleksji a przy tym umocnienia i rozpoznania kierunku apostolskiej drogi. To czas między diecezjalnych rekolekcji dla liderów AK w całej Polsce. Odbędą się one podobnie jak w roku ubiegłym w czterech miastach Polski.        W tym roku jednak innych zapraszamy do Zakopanego, Sobótki k. Wrocławia, Gniezna oraz Kodnia. W każdym z nich oczekujemy na liderów z około dziesięciu Diecezjalnych Instytutów Akcji Katolickiej. Wszystkie cztery grupy rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Sławomir Augustynowicz, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. ?W Kościele nie ma bezrobocia? to ich temat przewodni.

Pierwsza ich tura odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2018r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym Księżówka, al. Przewodników Tatrzańskich 2, Zakopane. Do udziału w nich zostali zaproszeni liderzy DIAK: Sandomierz, Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Kraków, Bielsko, Kielce, Radom, i Sosnowiec. Ostatnie już zgłoszenia przyjmuje Prezes DIAK Archidiecezji Krakowskiej, Pani Grażyna Kominek, tel. 501 739 275, gkominek@gmail.com.

Drugą turę zaplanowano w dniach 02-04 marca 2018r. w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Wrocławskiej Sulistrowiczki, ul. Świdnicka 18, Sobótka. Do udziału w nich zostali zaproszeni liderzy DIAK: Legnica, Wrocław, Świdnica, Kalisz, Gliwice, Łódź, Częstochowa i Zielona Góra. Na zgłoszenia, oczekuje Biuro KIAK do 15.02.2018.

Trzecia ich tura odbędzie się w dniach 09-11 marca 2018r. w  Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, ul. Seminaryjna 2, Gniezno. Do udziału w nich zostali zaproszeni liderzy DIAK: Elbląg, Gdańsk, Pelplin, Szczecin, Koszalin, Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Włocławek, Łowicz i Toruń. Zgłoszenia przyjmuje również Biuro Krajowe AK do 27.02.2018.

Ostatnia, zaplanowana w dniach 16-18 marca 2018r. odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym  Ojców Oblatów, Rynek 1, w Kodniu. Do udziału w nich zostali zaproszeni liderzy DIAK: Olsztyn, Ełk, Łomża, Białystok, Drohiczyn, Lublin, Płock, Warszawa, Warszawa-Praga, Zamość i Siedlce. Zgłoszenia do 01.03.2018 proszę kierować do Pani Elżbiety Olejnik, tel. 608 425 949, e.olejnik@diak-aw.pl , prezes DIAK Archidiecezji Warszawskiej oraz członka Zarządu KIAK.

Akcja Katolicka nieustannie potrzebuje uformowanych liderów. Tylko pogłębiona osobista duchowość pozwoli na właściwe rozumienie Kościoła, na wspólną drogę ku pomnażaniu  wiary i ukazywania chrześcijańskiego życia innym. Dlatego raz jeszcze zapraszam do szerokiego udziału wszystkich Państwa szczególnie Prezesów i Zarządy AK a w miarę możliwości również księży Asystentów. Ufam, że podobnie jak w roku ubiegłym, nasze zaproszenie przyjmą i odwiedzą wspólnoty rekolekcyjne arcybiskupi i biskupi miejsca.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam, życząc owocnego i błogosławionego czasu.

Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce