Spotkanie Zarządu KIAK. Podziękowania, opłatek i życzenia z czynnym zaangażowaniem.

Podziękowania, opłatek i życzenia rozpoczęły w sobotę 16. grudnia w Warszawie ostatnie w tym roku spotkanie Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej.
Bp Mirosław Milewski Krajowy Asystent Kościelny podziękował za zaangażowanie i wymierną troskę o sprawy Kościoła. Do podziękowań i wzajemnych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyłączyła się prezes KIAK Urszula Furtak.
Zebrani członkowie Zarządu nie szczędzili wysiłku na podjęcie wielu tematów i twórczej dyskusji nad wypracowaniem propozycji kolejnych zadań stojących przed Akcją Katolicką w Polsce w najbliższych latach. Roboczą część spotkania dopełniły tematy wynikające z zadań statutowych Stowarzyszenia, związanych z zamknięciem roku i sporządzeniem wymaganych sprawozdań.
Zarząd podjął dalsze prace nad nowelizacją Statutu oraz omówił skierowaną, z inicjatywy Prymasa Węgier kard. Petera Erdo, propozycję nawiązania współpracy z laikatem węgierskim.

Bardzo bogate spotkanie Zarządu Krajowego zakończono modlitwą wstawienniczą do Męczenników Podlaskich, obecnych na posiedzeniu Zarządu, obok symbolicznego żłobka z Bożą Dzieciną, w peregrynującym relikwiarzu Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej.

p.o. Rzecznika KIAK
Elżbieta Olejnik
galeria -patrz