Świętując Niepodległość!

Po Bogu dla nas najważniejsza, piękna, wolna i dumna Ojczyzna – Polska! W opatrznościowy czas odzyskania niepodległości i powrotu Polski na mapy Europy i świata wpisuje się wielkie oddanie Kościoła i jego Pasterzy, ale również wielkie zaangażowanie i oddanie ludzi świeckich, którzy upomnieli się o swoją wolność narodową. Wspierała ich w tym głęboka wiara.

Wzrastaniu wewnątrz odzyskanych własnych granic, ku dziełu rozw?ania świetności podjęły się także kolejne pokolenia Polaków. Zgodnie z wolą Papieża Piusa XI w powojennej Polsce rozwijała się w szybkim tempie Akcja Katolicka. W tamten czas wpisuje się wielka żarliwość, z jaką działacze Akcji Katolickiej realizowali swój społeczny apostolat. Podejmując często najważniejsze zadania w państwie.

My ludzie Akcji Katolickiej przełomu drugiego tysiąclecia, po czasach kolejnego zniewolenia podejmujemy na nowo dzieło rozpoczęte z wielkim przedwojennym rozmachem. Staramy się swoim życiem ukazywać miłość do Chrystusa, radość i szczęście płynące z wiary oraz wielkie umiłowanie Ojczyzny. Od lat podejmujemy bogatą działalność patriotyczną. Tegoroczne obchody stulecia niepodległości stały się okazją do podjęcia przez Akcję Katolicką na każdym poziomie jej struktur, wielu kolejnych wydarzeń ukazujących naszych bohaterów i losy Ojczyzny. Za wszystkie serdecznie dziękuję. Radosnego Świętowania z biało – czerwoną!

Św. Janie Pawle II nauczycielu patriotyzmu ? módl się za nami!

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce