Wdzięczność za pontyfikat i patronowanie Akcji Katolickiej

W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie w liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II odbyły się uroczystości kończące obchody 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 1 rocznicy ustanowienia Świętego Papieża Polaka patronem Akcji Katolickiej w Polsce. Uroczystej Mszy Św. z udziałem licznie zgromadzonych kapłanów oraz pocztów sztandarowych Akcji Katolickiej przewodniczył Abp. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Akcja Katolicka w darze ołtarza podarowała złote logo, które zostanie złożone w Kaplicy Kapłańskiej Sanktuarium, w miejscu przechowywania płyty z grobu Św. Jana Pawła II z Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

Naszym swoistym wstępem do tych uroczystości stała się odprawiana nowenna ?Być Polakiem?. Raz jeszcze bardzo dziękuję inspiratorom za głębię jej przygotowania a wszystkim, którzy ją podjęli za wytrwałość w modlitwie.

Zaplanowane w Krakowie uroczystości zwieńczył specjalnie na tą okazję przygotowany Koncert ?Habemus Papam?. Młodzi Artyści stali się wyrazicielami wyjątkowych podziękowań Papieżowi za Jego niezwykły pontyfikat i przekazywaną niegasnącą nadzieję. Za pomysł i trud przygotowania koncertu  specjalne podziękowania otrzymała Akcja Katolicka.

W uroczystości wzięli udział liczni członkowie naszego Stowarzyszenia z diecezji Tarnowskiej, Bielsko Żywieckiej i Archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim serdecznie dziękuję za trud i świadectwo obecności. Szczególne podziękowania kieruję do Zarządu DIAK Archidiecezji Krakowskiej na czele z Panią Prezes Grażyną Kominek za podjęcie i organizację uroczystości.

Urszula Furtak,
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

galeria – patrz