Zapraszamy na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej

W najbliższą sobotę 3 listopada 2018 r. Akcja Katolicka w Polsce zaprasza do Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie gdzie odbędzie się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej ?Śpiewam mojej ojczyźnie?. W koncercie wystąpi ponad 250 wykonawców z dziewiętnastu polskich diecezji. Pieśni Patriotyczne usłyszymy w wykonaniu chórów, zespołów i solistów w różnych grupach wiekowych.

Organizowany już po raz trzeci w formule Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej to zwieńczenie tegorocznych edycji wielu przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznej realizowanych od lat przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej. W roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przez sceny w całym kraju zaprezentowały się setki wykonawców a słuchały ich tysiące widzów.

Tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Patronat medialny sprawuje TVP1, Polskie Radio oraz KAI.

Głównym Partnerem Koncertu jest PGNiG S.A.

Na Koncert wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na to patriotyczne śpiewanie, które rozpocznie się o godz. 12.00

 Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce