Zapraszamy na Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Forum to doskonała inspiracja by być przygotowanym i nie poruszać się po omacku ale umiejętnie zaplanować nadchodzący czas naszej akcyjnej aktywności oraz kierunek podejmowanych inicjatyw. Pokazały to poprzednie edycje tego ogólnopolskiego wydarzenia. Podczas Forum nad jakością podpowiedzi i ukazania kierunku pracy duszpasterskiej czuwać będą zaproszeni prelegenci.

Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej w Polsce, serdecznie zapraszamy na organizowane kolejny raz w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, którego celem jest przybliżenie treści hasła Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Forum odbędzie się w sobotę, 22 września br., rozpocznie się o godz. 9:30 w kościele św. Rocha w Poznaniu Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem i z homilią ks. kard. Pétera Erdő, prymasa Węgier.

Następnie, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2, zaproszeni prelegenci przybliżą nam założenia i treści hasła nowego roku duszpasterskiego W mocy Bożego Ducha.

W pierwszej części, po słowie wprowadzającym ks. abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego KEP wysłuchamy wykładu ks. kard. Pétera Erdő. Założenia programu na rok 2018/2019 przedstawi ks. bp Jacek Kiciński, członek Komisji Duszpasterstwa KEP.

Po przerwie, w drugiej części odbędzie się dyskusja panelowa wokół tematu sesji. Wprowadzeniem do dyskusji będzie wystąpienie ks. prof. Bogdana Częsza pt. Owoce Ducha Świętego – między teorią a praktyką. Szczegółowy program sesji w załączeniu.

  Ze względów organizacyjnych (przygotowanie materiałów i poczęstunku dla uczestników) konieczne jest zgłoszenie uczestnictwa. Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną najpóźniej do 15 września br. na adres:  https://forum2018.pl

Wpisowe wynosi 15 zł od osoby. Wpłaty dokonać należy na konto DIAK Poznań, Bank PEKAO S.A. II O Poznań, nr 10 1240 1763 1111 0000 1812 9605. Uczestnik, po dokonaniu przelewu, otrzyma wejściówkę, którą należy wydrukować i okazać w dniu sesji przy wejściu.

Kontakt z organizatorem pod tel. 668 385 356.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Zarządu KIAK
oraz grona organizatorów
Urszula Furtak, prezes KIAK

Bogumiła Kania ? Łącka,
prezes DIAK Archidiecezji Poznańskiej

plakat do pobrania – forum_2018_plakat