Zło dobrem zwyciężaj. Pielgrzymka biegowa do grobu Męczennika.

Jak co roku w dniu urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 14 września dotarła do grobu Błogosławionego pielgrzymka biegowa ku czci męczenników stanu Wojennego.

Podobnie jak w latach ubiegłych w sztafecie uczestniczyli między innymi: maratończycy z Knurowa, górnicy KWK ?Wujek?, górnicy KWK ?Knurów-Szczygłowice?, reprezentanci IPN oddział Katowice, podopieczni Caritas z Knurowa, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz tradycyjne już biegacze Akcji Katolickiej z arch. Warmińskiej z prezesem P. Wojciechem Rucińskim na czele, 15 osobowa asysta rowerowa z arch. Warszawskiej i delegacja z Płocka na czele z Panią Prezes Wiesławą Winiarską.

Uroczyste powitanie poprowadził Dyrektora Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności Pana Robert Ciupy. Ksiądz proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki podziękował za pamięć i wysiłek podjęty przez pątników, została odmówiona wspólna modlitwa. Słowa bratanka ks. Jerzego przyniosły wspomnienie kapłana Solidarności i jego przesłanie ?Zło dobrem zwyciężaj?. Wiceprezes Akcji Katolickiej w Polsce Pan Wiesław Smereczyński przypomniał o obecności Akcji Katolickiej od początku pielgrzymki biegowej, w tym roku jest to już XIII raz jak pielgrzymi podejmują trud przybycia i upamiętnienia męczenników stanu wojennego.

Gośćmi zakończenia pielgrzymki byli również Pan Piotr Woźniak, prezes oraz Pan Radosław Bartosik wiceprezes PGNiG S.A. w Warszawie, którzy wsparli organizację przebiegu pielgrzymki biegowej. Delegacje górników, Akcji Katolickiej i przedstawiciele IPN uroczyście złożyli wiązanki na grobie ks. Jerzego Popiełuszki.

Spotkanie przy grobie Męczennika zakończono Mszą Św. w intencji ofiar stanu wojennego. Homilię wygłosił ks. Andrzej Wieczorek z Katowic. Padły słowa ?co się z nami stało?, dlaczego jesteśmy podzieleni. Różnijmy się, ale budujmy jedną wspólnotę. Pielgrzymkę zakończyło wspólne podsumowanie podczas radosnej agapy.

Magdalena Zakroczymska,
Dyrektor Biura KIAK

galeria – patrz