Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej w Polsce, Drodzy Seniorzy!

Już za kilka dni spotkamy się na Jasnej Górze tworząc po raz drugi wspólnotę ludzi „Młodych Duchem” na II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Seniorów. W bieżącym roku czeka nas wiele niespodzianek. Pierwszą z nich jest z pewnością obecność wśród nas delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa nauczycieli, biskupa Piotra Turzyńskiego, który przewodniczyć będzie celebrowanej o godz. 10:00. w Bazylice Jasnogórskiej Eucharystii. Drugą niespodzianką będzie uczestnictwo w pielgrzymce chóru „Niezastąpieni” z Włoszczowy. Zespół, który animował śpiew liturgiczny podczas ubiegłorocznej pielgrzymki seniorów, w najbliższą sobotę uświetni liturgię eucharystyczną swoim śpiewem. Trzecim prezentem będzie obecność pośród nas sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisława Szweda. Czwarta niespodzianka, to oczywiście nasi wspaniali wykładowcy: wspomniany minister Stanisław Szwed, Maria Szulikowska oraz Bartosz Kapuściak, którzy po zakończonej Mszy św. wystąpią w „Panelu Senioralnym” w Sali Papieskiej im. Świętego Jana Pawła II. Piątym prezentem będzie uczestnictwo wspólnoty senioralnej w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi podprzeor klasztoru Paulinów na Jasnej Górze, o. Jan Poteralski.

Informujemy również, że II Ogólnopolska Pielgrzymka transmitowana będzie na serwisie internetowym YouTube. W związku z tym faktem, prosimy opiekunów seniorów o umożliwienie swoim rodzicom, podopiecznym, odbycia duchowej pielgrzymki na Jasną Górę
i łączenia się z nami tworzącymi wspólnotę wiary dziękującą Bogu za dar życia. Nasze dziękczynienie na Jasnej Górze ma podwójny wydźwięk. Z jednej strony Akcja Katolicka, z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, chce zwrócić uwagę na konieczność apostolskiego angażowania seniorów w Kościele. Z drugiej strony chcemy podziękować Panu Bogu za list apostolski „Do osób w podeszłym wieku”, św. Jana Pawła II , którego dwudziestą rocznicę ogłoszenia w tym roku obchodzimy. Podobnie jak świętemu Janowi Pawłowi II, również Akcji Katolickiej zależy na tym, by seniorzy „byli zawsze blisko Jezusa”.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że czas pielgrzymki seniorów wszedł w ostatnią fazę przygotowawczą, dlatego od 17 do 20 września, do godz. 15:00, zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane będą wyłącznie drogą telefoniczną, pod numerami: 507 585 554, 508 795 677, 503 629 299.

Czekając na Państwa, polecamy sprawy organizacyjne Państwa modlitwie i dziękujemy serdecznie za zgłoszenia.

W imieniu Organizatorów

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej