Jedna minuta dla pokoju

8 czerwca o godz. 13:00 zapraszamy do włączenia się w akcję ?Jedna minuta dla pokoju?. W ślad za wspólną deklaracją  podpisaną w Abu Zabi w lutym 2019 r. ?Wspólnota ludzka na rzecz pokoju na świecie i wspólnego życia? przez papieża Franciszka i Wielkiego Imama Ahmada Al-Tayyeba: ?Al-Azhar i Kościół Katolicki, również Akcja Katolicka w Polsce zaprasza do włączenia się w tę ważną i niezwykle potrzebną inicjatywę.

Zapraszamy wszystkich dobrej woli do zjednoczenia z Papieżem Franciszkiem i wspólnej modlitwy o pokój. Akcja Katolicka w Polsce ?Jedną minutą dla pokoju? rozpocznie uroczystą Mszę Świętą na Szczycie Jasnogórskim, kończącą dziękczynno ? przebłagalną XXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

 ?Jedna minuta dla pokoju? została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej (FIAC), Włoską i Argentyńską Akcję Katolicką a także przez Światową Unię Katolickich Organizacji Kobiet (WUCWO), po raz pierwszy w 6 czerwca 2014 roku o godzinie 13.00, w ramach wsparcia spotkania ?Inwokacja dla pokoju?, promowanego przez papieża Franciszka 8 czerwca w Ogrodach Watykańskich wraz z prezydentem Izraela (Simonem Peresem), prezydentem Autonomii Palestyńskiej (Ma?m?d ?Abb?s – Abu Mazen) i patriarchą Konstantynopola (Bartłomiejem I).

Zachęcamy kierujmy to zaproszenie dalej.

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej w Polsce
Urszula Furtak, prezes