Moc płynie z Krzyża.

Akcja Katolicka w całej Polsce przyłącza się do inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września organizatorzy akcji zapraszają na spotkanie modlitewne, które zaplanowano na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem.

Przynależąc do Akcji Katolickiej tworzymy środowisko, które każdego dnia świadczy o swojej przynależności do Chrystusa. Czytelnym tego znakiem są podejmowane liczne inicjatywy i dzieła w przestrzeni publicznej, do której zanosimy ewangeliczne treści.  Świadczy o tym nasz publiczny sprzeciw wobec coraz liczniejszych profanacji, prześmiewczych i poniżających naszą chrześcijańską godność, po niszczenie świątyń i ataki na naszych kapłanów.

Zapraszam do przyłączenia się także do tej podjętej inicjatywy POLSKA POD KRZYŻEM. Kościół i nasz kraj potrzebuje naszego nieustannego czytelnego świadectwa. Ważna jest zatem nasza obecność w zaplanowanej na 14 września akcji. Pomagajmy w organizacji wyjazdów na to spotkanie we Włocławku. Ostatnie doświadczenia Kościoła skłaniają nas do tego by kolejny raz dać świadectwo przynależności do Chrystusa. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy, z różnych względów będziemy tam nieobecni.

Podejmijmy inicjatywy wokół naszych parafii, dróg i pól, gdzie przez wieki stawiano krzyże. Zadbajmy o ich świąteczną szatę a odmówione pod nimi modlitwy, kierujmy do Boga w intencjach ustrzeżenia wiary i tożsamości Chrystusowej na Polskiej ziemi.

 Wielu ludzi zapewne poprzez łączność duchową wesprze modlitewnie to polskie poruszenie i spotkanie pod Krzyżem Zbawiciela.

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej doskonale wiemy jak wiele upokorzeń w ostatnim czasie doznała na naszej polskiej ziemi Maryja – Matka Zbawiciela. Ona pierwsza stała pod Krzyżem. Dlatego zachęcam, do tego by podczas naszych lokalnym modlitw pod krzyżem towarzyszył nam wizerunek Jego Matki ? Pani Jasnogórskiej Królowej Polski.

Oczekujemy na zdjęcia ze spotkań pod Krzyżem z każdego zakątka Polski. Niech Pan nam błogosławi.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce