Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które odbędzie się w sobotę, 21 września br. w Poznaniu. Podczas tegorocznej sesji, której towarzyszyć będą słowa Wielka tajemnica wiary zaproszeni prelegenci wprowadzą nas w nowy Program  Duszpasterski   Kościoła w Polsce na lata 2019-2022.

Forum rozpocznie się w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu o godz. 9:30 mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. abpa Gintarasa Grušasa metropolity wileńskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Litwy.

Po Eucharystii, w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2) rozpoczną się obrady. Słowo wstępne wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, natomiast wykład okolicznościowy na temat Eucharystii przedstawi ks. abp Gintaras Grušas, metropolita wileński. Założenia Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na najbliższe lata przybliży ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.

W drugiej części przewidziane są dwa wystąpienia i pytania do prelegentów. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się liturgiści o. dr Dominik Jurczak OP z Krakowa oraz ks. prof. Daniel Brzeziński z UMK w Toruniu.

Ze względów organizacyjnych (m. in. przygotowanie materiałów i poczęstunku dla uczestników) konieczne jest zgłoszenie uczestnictwa. Podobnie jak w roku ubiegłym zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: forum2019.pl najpóźniej do 13 września br. Wpisowe wynosi 15 zł od osoby. Wpłaty dokonać należy na konto DIAK Poznań, nr 10 1240 1763 1111 0000 1812 9605. Uczestnik, po dokonaniu przelewu, otrzyma wejściówkę, którą należy wydrukować i okazać w dniu sesji przy wejściu. Kontakt z organizatorem pod nr. tel. 668 385 356.

 Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich DIAK do udziału w Forum.

Z serdecznym pozdrowieniem w imieniu organizatorów

Urszula Furtak
prezes Zarządu KIAK

Bogumiła Kania-Łącka
prezes Zarządu DIAK Poznań

PLAKAT W PDF