Prezes KIAK na wystawie „Śladami Jezusa” w Częstochowie

W poniedziałek 12 sierpnia na zaproszenie twórców multimedialnej wystawy edukacyjnej ?Śladami Jezusa?, uczestniczyła prezes KIAK Urszula Furtak. Tuż po zwiedzeniu wystawy prezes KIAK dzieląc się swoimi przeżyciami powiedziała: ?Dziękując za zanurzenie w realną rzeczywistość wiary, wspartą fascynującą narracją Piotra Fronczewskiego, opowiedzianą za pomocą współczesnych środków multimedialnych, uczestniczymy w dziele ewangelizacji opowiedzianym współczesnemu człowiekowi za pomocą narzędzi z których powszechnie korzysta?.
Po pozostawieniu śladu pielgrzyma na ścianie ekspozycyjnej Pani Prezes udzieliła wywiadu jako pielgrzym dnia i dokonała wpisu w księdze pamiątkowej, w której swoje przemyślenia pozostawili min.: osobisty fotograf papieża Jana Pawła II, Arturo Mari, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, Andrzej Brzybylski, czy rzecznik KEP,  ks. Paweł Rytel-Andrianik.
W swoim wpisie nadmieniła, że ekspozycja: ?stare skarby Kościoła ukazuje w nowy, poruszający sposób?. Następnie zachęciła pielgrzymów i członków Akcji Katolickiej do zwiedzenia wystawy.
Wystawa ?Śladami Jezusa? jest realistyczną rekonstrukcją miejsc z Jerozolimy sprzed 2000 lat. Wyjątkowa muzyka, spektakularne animacje, a nawet zapachy! To wszystko stwarza wrażenie realnego uczestnictwa w miejscach związanych z historią naszego zbawienia. Wystawę od lipca do końca października można obejrzeć w pobliżu Jasnej Góry, na parkingu przy ul. Oleńka w Częstochowie.
Jak nadmieniono wyżej, narratorem wystawy jest znany aktor Piotr Fronczewski. Jego słowa dopełnia poruszający śpiew syryjskiej artystki Myrny Kbbeh. Ekspozycja przemawia zarówno do intelektu, jak i do serca widza. Ekspozycja dostarcza nie tylko wiedzy, ale oferuje niezapomniane przeżycie duchowe. Jak zaznacza Krzysztof Noworyta, pomysłodawca wystawy: ?Zwiedzający będą mieli możliwość stanąć u stóp Golgoty, poznać historię Bożego Grobu, obejrzeć wyjątkowe obiekty związane z historią Jezusa i pomyśleć o swojej roli w tej opowieści?.
Wystawę honorowym patronatem objęli: metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo, przeor klasztoru Paulinów na Jasnej Górze o. Marian Waligóra OSPPE oraz kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton OFM. Partnerami wydarzenia są: Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej.
Organizatorem przedsięwzięcia jest firma ?Tengent?, którą mieliśmy okazję poznać przy realizacji projektów dla Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Historii Polski, czy pawilonu Polskiej Wystawy Gospodarczej dla Kancelarii Prezydenta RP. Nade wszystko ?Tengent? znany jest w Polsce i poza jej granicami z produkcji filmów animowanych. Niezwykle popularną animację stworzoną przez firmę stanowi produkcja: ?Niezwyciężeni?, którą zrealizowano dla Instytutu Pamięci Narodowej.
Wraz z Panią Prezes Urszulą Furtak zapraszamy serdecznie członków Akcji Katolickiej w Polsce na wystawę ?Śladami Jezusa?, która z pewnością przyczyni się do pogłębienia wiedzy i wiary. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie sladamijezusa.pl oraz pod numerem telefonu: 577 131 440.
?Zapraszając wszystkich na wystawę multimedialną ?Śladami Jezusa?, nie tylko członków Akcji Katolickiej, życzę Państwu radości w podróży do źródeł chrześcijaństwa i odkrycia duchowych darów, jakie niesie ze sobą to przedsięwzięcie?, powiedziała Urszula Furtak, prezes KIAK.
Artur Dąbrowski/Daria Jędras
patrz – galeria