Przyzywając mocy Bożego Ducha rozpoczynamy czas świętych rekolekcji

Już niebawem rozpoczniemy po raz kolejny serię rekolekcji dla liderów Akcji Katolickiej w Polsce. Pierwsza jak na razie najliczniejsza grupa spotka się w Starym Sączu, kolejne w Poznaniu i Częstochowie. Nasze rekolekcyjne spotkania zakończymy w ostatni weekend marca w Warszawie.

Tegoroczne rekolekcyjne spotkania poprowadzi ks. dr Jan Bartoszek, Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej a ich myślą przewodnią będą słowa: ?Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Akcji Katolickiej?.

Nieustannie potrzebujemy rozeznawania naszego powołania i umocnienia na drodze wiary. Z mocy Bożego Ducha każdy z nas może zaczerpnąć.  Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy już dokonali swoich zgłoszeń. Niezdecydowanych nadal zachęcam do udziału w tym wspólnotowym poruszeniu, ku wyzwoleniu nowego zapału i odnowieniu oblicza Akcji Katolickiej w Polsce. Proszę pamiętajmy też, że organizacja każdego przedsięwzięcia wymaga pewnej wspólnej odpowiedzialności i dyscypliny terminowej, również przy dokonywaniu zgłoszeń a w ślad za nimi stosownych wpłat na konto.

Wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie wezmą osobistego udziału, zapraszam do utworzenia swoistego modlitewnego szturmu do nieba za polskich biskupów i kapłanów, Księży Asystentów oraz naszego Rekolekcjonistę a także za całą akcyjną rodzinę, aby ten święty czas przyniósł oczekiwane owoce i stał się zaczynem w odnowie Akcji Katolickiej w Polsce.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam. Niech wspomaga nas wstawiennictwo Jana Pawła, naszego Świętego Patrona.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce