Świętujemy niepodległość.

W całej Polsce świętujemy niepodległość. W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Świątyni Opatrzności w intencji Ojczyzny modlili się: prezydent Rzeczpospolitej Polskiej z małżonką, przedstawiciele rządu i parlamentu, Nuncjusz apostolski i przedstawiciele Episkopatu. W uroczystej Mszy św. w centrum opatrzności Bożej w Warszawie wzięli udział także członkowie Zarządu Krajowego oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej wielu diecezji, na czele z prezes AK w Polsce Urszulą Furtak.

W każdym miejscu naszej Ojczyzny w świątyniach wybrzmiewała dziękczynna modlitwa za odzyskaną wolność. ?Przychodzimy, żeby zawierzyć Bogu ojczyznę, dziękować za sukcesy i modlić się o jej szczęśliwą przyszłość i pamiętając, że niepodległość jest nam zadana? ? mówił kard. Kazimierz Nycz.

Podczas Eucharystii zapłonęła Świeca Niepodległości ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 r. z życzeniem, by zapalono ją gdy Polska będzie wolna.

Serdecznie dziękuję za wspólne świętowanie niepodległości w Warszawie członkom AK z Kalisza, Poznania, Legnicy, Siedlec, Lublina, Płocka, Zielonej Góry oraz licznej reprezentacji z Warszawy.

Wszystkim członkom w całej Polsce za liczne inicjatywy patriotyczne. Za bogactwo spotkań i świadectwo daru z siebie, za rozprzestrzenianie radości.

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

galeria – patrz