W Warszawie obradował Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej

     Dalsze prace nad nowelizacją Statutu, organizacja Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz pierwszy etap przygotowania Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej to tylko niektóre z tematów, które omówiono podczas spotkania Zarządu KIAK.

     Zarząd podsumował także organizowane w marcu rekolekcje formacyjne dla liderów Akcji Katolickiej w Polsce. Uczestniczyło w nich 220 osób. Wspólnoty odwiedziło 4 biskupów miejsca, którzy dziękowali za nasze akcyjne zaangażowanie ale też ukazywali cenną wartość płynącą z podjętej formacji, jednocześnie podkreślając wielką potrzebę współpracy i zaangażowania świeckich w Kościele. Zarząd zgodnie przywołał wysoką ocenę uczestników w przygotowaniu i przedłożeniu podjętego tematu „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Akcji Katolickiej”. Serdeczne podziękowania, skierowano do Ks. dr Jana Bartoszka, Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

     Po wprowadzeniu sugestii i wskazań Komisji Prawej KEP, Zarząd Krajowy przepracował nowelizowany Statut, który wróci pod dalsze zaplanowane na maj obrady prawne biskupów.

Zarząd KIAK szczegółowo omówił przygotowania do czerwcowego spotkania Rady KIAK oraz tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, którą będziemy przeżywać w dniach 7 -8 czerwca br. pod hasłem „Z Maryją idziemy w przyszłość”. Uzgodniono także, regulamin oraz ogólny kształt i współpracę z innymi podmiotami niezbędną w ramach organizacji Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej zaplanowanego na sobotę 9 listopada, na Zamku Królewskim w Warszawie.

     Dopełnieniem tematów spotkania Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej były inicjatywy diecezjalne i otrzymane zaproszenia. Złożeniem wzajemnych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i przesłania ich do środowisk diecezjalnych a także zaproszeniem do spotkania podczas uroczystości Św. Wojciecha w Gnieźnie zakończono obfite spotkanie Zarządu.

     Członkowie Zarządu Krajowego wzięli udział w Mszy Świętej w Archikatedrze Warszawskiej sprawowanej przez Biskupa Janochę, w 100 rocznicę urodzin wielce zasłużonego dla kultury oraz Kościoła w Polsce, członka Akcji Katolickiej śp. Pana Zbigniewa Porczyńskiego. Nasza pamięć, wystawione poczty sztandarowe oraz dar wspólnej modlitwy stanowiły naszą wdzięczność za pozostawioną galerię.

Urszula Furtak
Prezes Zarządu KIAK
galeria – patrz