ZAPRASZAMY NA OGÓLNOPOLSKI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W sobotę 9 listopada 2019 r. Akcja Katolicka w Polsce zaprasza do Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie gdzie odbędzie się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej ?Śpiewam mojej ojczyźnie?. W koncercie wystąpi ponad 120 wykonawców z piętnastu polskich diecezji. Pieśni Patriotyczne usłyszymy w wykonaniu chórów, zespołów i solistów w różnych grupach wiekowych.

Organizowany już po raz czwarty Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej to zwieńczenie tegorocznych edycji wielu przeglądów, konkursów, festiwali i koncertów pieśni patriotycznej realizowanych od lat przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej. Wydarzenia te wpisują się w kontynuację obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych na scenach wielu polskich miast zaprezentowały się setki wykonawców a słuchały ich tysiące widzów. Po raz pierwszy w tym roku wystąpi laureat przeglądu zorganizowanego przez Instytut Polskiej Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii.

Tegoroczny Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej podobnie jak w latach poprzednich otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Koncert współorganizowany jest z Zamkiem Królewskim w Warszawie. Patronat medialny sprawuje TV Trwam, Polskie Radio oraz KAI. Głównym Partnerem Koncertu jest PGNiG S.A. a całe wielkie przedsięwzięcie wspiera również Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Partnerom za okazane zaangażowanie i pomoc w realizacji.

Na Koncert jest wstęp wolny. Z uwagi na ograniczone miejsca na Sali Koncertowej, pierwszeństwo otrzymanych zaproszeń. Po raz pierwszy będzie możliwość oglądania Koncertu on-line. Już niebawem na stronie www.ak.org.pl umieszczony zostanie link, który będzie odmierzał nam czas do Koncertu. Serdecznie zapraszamy na to piękne patriotyczne śpiewanie, którego pierwsza część rozpocznie się o godz. 12.00.

 Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 Wykonawcy Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej, 09 listopada 2019 r.

 1. Wiktoria Majda, Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska
 2. Sonia Barbara Bilińska, Archidiecezja Poznańska
 3. Remedium, Diecezja Tarnowska
 4. Marta Sokołowska, IPAK Wielka Brytania
 5. Aleksandra Krauze z Kwartetem z Kwidzyna, Archidiecezja Gdańska
 6. Julia Piotrowska, Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska
 7. Trio ?ANTYRAMA?, Diecezja Bielsko-Żywiecka
 8. Izabela Dobrowolska, Archidiecezja Przemyska
 9. ANGEL PIANO Człuchowski Chór Rodziców, Diecezja Pelplińska
 10. Aleksandra Parszywka, Archidiecezja Krakowska
 11. Chór Exactus, Archidiecezja Białostocka
 12. Aleksandra Tworek, Diecezja Sandomierska
 13. BRAVANTE ? KARABANIO, Diecezja Radomska
 14. Emilia Szcześniak, Diecezja Siedlecka
 15. SCHOLA dziecięca z parafii św. Rocha w Jazgarzewie, Archidiecezja Warszawska