Zebranie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

7 czerwca 2019 r. w Domu Pielgrzyma przy Jasnej Górze w Częstochowie zgodnie z wcześniejszą decyzją o godz. 14.00 rozpocznie się zebranie Rady KIAK. Poprzedzi ono spotkania zaplanowane w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej do Matki Bożej Królowej Polski. Tematami drugiego w roku 2019 zwyczajnego zebrania będą sprawy bieżące Stowarzyszenia, w śród których znajdzie się bardzo ważna sprawa nowelizacji Statutu, w związku z otrzymanym stanowiskiem Rady Prawnej KEP ale też prezentacje multimedialne ukazujące działalność dwóch Diecezjalnych Instytutów. Podczas Rady planowane jest przywołanie tematu nasilających się ataków na święte dla nas ludzi wiary wizerunki i Kościół katolicki.

Ponadto przybliżone zostaną kolejne zaplanowane w drugiej części roku inicjatywy ogólnokrajowe, w tym pielgrzymka rowerowo?biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz organizowany już po raz czwarty na Zamku Królewskim w Warszawie, Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej.

Serdecznie zapraszam Księży Asystentów, Szanownych Państwa Prezesów, Delegatów i członków Rady. Jednocześnie wszystkich, którzy tego nie uczynili zwracam się z prośbą o pilne potwierdzenie obecności.

Króluj nam Chryste!

Prezes Zarządu KIAK
Urszula Furtak