Zjednoczeni przy Krzyżu Pana na grobie Męczennika

W kolejną rocznicę urodzin Ks. Jerzego Popiełuszki 14 września do grobu Błogosławionego dotarła pielgrzymka biegowo – rowerowa ku czci męczenników stanu Wojennego.
Podobnie jak w latach ubiegłych w sztafecie uczestniczyli między innymi: biegacze z Knurowa oraz górnicy z KWK ?Wujek? i ?Knurów-Szczygłowice? oraz katowicka młodzież. Od lat w tę formę pielgrzymowania do grobu męczennika włącza  się Akcja Katolicka z Archidiecezji Warszawskiej oraz Warmińskiej a także Diecezji Radomskiej. Do biegaczy przyłączył się też przedstawiciel  Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Uroczyste powitanie poprowadził Dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności Pan Robert Ciupa. Przybyłych pielgrzymów na czele z najbliższą rodziną błogosławionego Kapłana powitał proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki, który podziękował za pamięć i wysiłek podjęty przez pątników. Po wspólnej modlitwie słowo do zebranych skierowała prezes KIAK, Urszula Furtak, która nawiązując do tego, że dziś gromadzi się pod Krzyżem cała Polska, jednak tu przy grobie świętego Kapłana wskazała wielką potrzebę odwagi młodych ludzi by odpowiedzieli na głos Bożego powołania. Podkreśliła, że Polska dziś bardzo potrzebuje świętych kapłanów na wzór bł. Ks. Jerzego. W imieniu rodziny pan Marek Popiełuszko przywołał przedpołudniowe uroczystości w Suchowoli zaznaczając z nadzieją, że już niebawem  będą mogli zaprosić do tworzącego się muzeum.

Spotkanie przy krzyżu nagrobnym Męczennika zakończono złożeniem kwiatów przez przybyłe delegacje oraz pamiątkowym zdjęciem. Dalszą część tego wyjątkowego urodzinowego spotkania wypełnił okolicznościowy koncert, wieczorna Msza Św.  oraz wspólna agapa z wymianą pamiątek i medali.
Artur Dąbrowski
patrz – galeria