Akcja Katolicka w Polsce na 100. lecie urodzin Św. Jana Pawła II

Dobiega końca nasza modlitewna nowenna do Św. Jana Pawła II. W każdej akcyjnej wspólnocie trwają ostatnie przygotowania do obchodów tej szczególnej daty kiedy będziemy składać dziękczynienie Bogu za dar i posługę, naszego Świętego Patrona. Ciągle trwająca sytuacja epidemiczna nie pozwala na wielkie, masowe wydarzenia. Dane nam będzie modlić się w tym wyjątkowym dla Kościoła czasie w wielu miejscach. Połączy nas jednak myśl o Wielkim Papieżu, wspólna modlitwa i wszystkie dary duchowe.

Raz jeszcze zapraszam do łączności duchowej z głównych w Polsce uroczystości, które będą transmitowane z Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie 18 maja 2020 r. o godz. 17.00, przez TVP3. Jako Akcja Katolicka w Polsce przekażemy dar w postaci renowacji /pozłacania głównego wykonanego z mosiądzu relikwiarza Św. Jana Pawła II z ampułką Jego krwi, przechowywanego w tym Krakowskim Sanktuarium.

Jednocześnie przekazuję zaproszenie do telewizyjnej i duchowej łączności podczas Mszy Św. z Katedry Poznańskiej pod przewodnictwem Abp S. Gądeckiego oraz z homilią Kard.  S. Dziwisza, w niedzielę 17.05.2020 godz. 13.00, która transmitowana będzie przez TVP Polonia.

Z okazji 100. Rocznicy Urodzin przygotowywany jest okolicznościowy biuletyn ukazujący wielkość nauczania naszego Św. Papieża Polaka.

Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że poniedziałek 18 maja, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ojciec Święty Franciszek odprawi Mszę Świętą o godz. 7.00 w Bazylice Watykańskiej przy grobie Papieża Polaka. Msza Święta będzie celebrowana bez udziału wiernych, ale będzie transmitowana na kanale YouTube VaticanNews oraz przez inne media w Polsce i na świecie. Także w poniedziałek 18 maja, m.in. w TVP1 o godz. 20.00, zostanie wyemitowane przesłanie papieża Franciszka skierowane do Polaków z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II.

Pięknego świętowania!

W imieniu Zarządu KIAK,
Urszula Furtak, prezes